ALE KINO+

SHERLOCK HOLMES XXI WIEKU POWRACA!

Ale kino+ zaprasza na kolejne przygody genialnego detektywa w drugim sezonie brytyjskiego mini-serialu "Sherlock". Emisje w niedziele od 31 marca do 14 kwietnia o 20:10.

W rozpoczynającym drugi sezon odcinku "Skandal w Belgravii" Sherlock i Watson złożą wizytę w Pałacu Buckingham, a stawką w sprawie, w której rozwikłanie się zaangażują, będzie reputacja monarchii brytyjskiej. Tydzień później w odcinku "Demony Baskerville" słynny duet detektywów spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy w okolicach kornwalijskich wrzosowisk Dartmoore pojawił się diabeł pod postacią gigantycznego psa. Kończący sezon "Upadek z Reichenbach" przyniesie dramatyczne starcie Holmesa z jego zaciekłym wrogiem i popis aktorski Andrew Scotta w roli psychopatycznego Moriarty'ego.

Akcja "Sherlocka" rozgrywa się współcześnie - po udanej "renowacji" klasyczny cykl tchnie energią, dowcipem oraz duchem nowoczesności. Żyjący w XXI wieku Holmes ma dostęp do systemu GPS, posługuje się internetem i zamiast palić fajkę używa plastrów nikotynowych. Jednak technologia byłaby niczym bez intelektu i dedukcji genialnego detektywa. Z kolei wierny druh Holmesa, doktor John Watson, bezskutecznie głowi się nad treścią bloga, którego kazała mu pisać terapeutka.

W postać Sherlocka Holmesa wcielił się Benedict Cumberbatch, który na początku 2013 został nominowany za tę rolę do Złotego Globu. Johna Watsona gra Martin Freeman, o którym ostatnio było głośno dzięki udziałowi w tolkienowskim widowisku Petera Jacksona "Hobbit: Niezwykła podróż".

"Sherlock" został uznany najlepszym serialem sezonu 2012 w Wielkiej Brytanii w corocznym rankingu Radia Times oraz brytyjskich krytyków filmowych. Na bieżący rok zapowiedziano premierę trzeciej odsłony.

"Sherlock" - sezon 2 niedziele o godz. 20:10:
"Skandal w Belgravii" - 31 marca
"Demony Baskerville" - 7 kwietnia
"Upadek z Reichenbach" - 14 kwietnia