Ale kino+

VALKYRIEN

Klinika przetrwania

play Premiera w każdą niedzielę o 20:10

Najbliższa
emisja:

6 sierpnia
nd

Valkyrien. Klinika przetrwania

Historia pokazała, że istnieje 12 rzeczy, które mogą sprawić, że wszystko upadnie. (...) Jeśli tylko jedeno z tych dwunastu zagrożeń osiągnie punkt krytyczny, jesteśmy skończeni - CYTAT Z SERIALU.

Valkyrien. Klinika przetrwania

serial sensacyjny, Norwegia, 2016

obsada: Ellen Birgitte Winther, Mikkel Bratt Silset, Pål Sverre Hagen, Pia Halvorsen, Sven Nordin

Pasjonujący norweski serial sensacyjny. Historia uznanego lekarza, który musi podjąć najwyższe ryzyko, aby ratować swoją nieuleczalnie chorą żonę. Premierowe odcinki w każdą niedzielę, od 6 sierpnia, o godzinie 20:10. Tylko w Ale kino+

4.00

Głosów: 1, Suma: 4, Średnia: 4.00

Opis serialu

Preppersi to ludzie, którzy chcą być gotowi niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość. Nie wierzą w światowy system i do przewidywanego końca świata wolą przygotowywać się sami. Jednym z takich ludzi jest Leif (Pål Sverre Hagen), bohater serialu "Valkyrien. Klinika przetrwania", który nie wierzy, że dla ludzkości jest jeszcze jakakolwiek nadzieja. Kiedy żona uznanego lekarza Ravna (Sven Nordin) zapada na nieznaną chorobę, a jego koledzy z kliniki okazują się bezbronni wobec nieszczęścia, mężczyzna decyduje się na wprowadzenie alternatywnych metod leczenia... w podziemiach norweskiego metra. Szybko okaże się, że osób wątpiących w państwową służbę zdrowia jest więcej. Powstaje podziemna klinika. Tajne laboratorium pomoże Ravnowi stworzyć jego były pacjent - Leif.

Określany mianem "nordic noir" serial "Valkyrien. Klinika przetrwania" szybko zaskarbił sobie serce norweskich widzów - jego premierowy odcinek śledziło prawie milion mieszkańców tego kraju. Nic dziwnego, serial zgromadził bowiem aktorską śmietankę norweskiej kinematografii. W rolach głównych wystąpili: Sven Nordin ("Synowie Norwegii", "Większość ludzi mieszka w Chinach", mini-serial "Viva Hate") oraz Pål Sverre Hagen, znany z takich filmów jak "Wyprawa Kon-Tiki" czy prezentowany na festiwalu w Berlinie 2014 "Obywatel roku".

Fanami formatu okazali się również brytyjscy producenci, którzy zapowiedzieli już jego anglojęzyczny remake - w roli głównej wystąpi Mark Strong ("Kingsman: Tajne służby", "Szpieg", "Sherlock Holmes").

Wysokiej klasy thriller, który wciąga już od pierwszego odcinka - Walter Iuzzolino, producent filmowy, gospodarz sekcji "Walter Presents" brytyjskiego kanału Channel 4, w której prezentowane są najciekawsze seriale nieanglojęzyczne.

Odcinki

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 1

Głęboko pod ziemią, poniżej Placu Valkyrien lekarz Ravn Eikangera aranżuje miejsce gdzie może w tajemnicy przeprowadzać swoje badania. Tymczasem Leif szuka schronienia z poważnie rannym złodziejem, który może bez opieki medycznej umrzeć.

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 2

Ravn wbrew Leifowi postanowia zatrudnić współpracowników badawczych. Teo nie może poradzić sobie z myślą o byciu uwięzionym i odseparowanym od żony. Tymczasem Leif zaczyna stawiać coraz więcej warunków.

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 3

Ravn oraz Unn otwiera klinikę. Od tej pory zadaniem Leifa będzie przyprowadzanie do niej pacjentów. Tymczasem na powierzchni córka Vilmy - Siv, zaczyna być podejrzliwa i zadaje niewygodne pytania.

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 4

Jeden z pacjentów podsuwa Ravnowi pomysł, który może pomóc Vilmie. Niestety zanim będzie mógł podać jej nowy lek, potrzebuje kogoś kto stanie się "królikiem doświadczalnym".

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 5

Jeden z pacjentów w podziemnej klinice choruje na grypę, ale z czasem okazuje się, że jest to jednak bardzo zaraźliwa i śmiertelna choroba. Potencjalnie zarażony Leif dostaje ataku paniki, a Unn i Ravn ciężko pracują, aby rozwiązać sytuację.

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 6

Kiedy Vilma wreszcie się budzi, nikogo nie ma w pobliżu. Zdezorientowana kobieta wychodzi na powierzchnię, gdzie policja przewozi ją do szpitala. W międzyczasie Per znajduje drogę do tajnych tuneli.

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 7

Niełatwo jest wrócić do społeczeństwa, kiedy oficjalnie jesteś martwy i pochowany. Vilma i Ravn mają wiele do wyjaśnienia rodzinie i opinii publicznej. Tymczasem Teo trafia do więzienia, a Leif nie wie co zrobić z podziemną kliniką, która obecnie jest bez lekarzy.

więcej

Valkyrien. Klinika przetrwania odc. 8

Po tym jak Leif umyślnie doprowadził do awarii systemu energetycznego, w Oslo zapanował chaos. Obywatele nie mają wody i ogrzewania, nie działa też komunikacja. W związku z tym szpital działa w nagłych przypadkach, ale po trzech dniach pojawiają się problemy. Leif i Unn postanawiają zabrać niektórych pacjentów do podziemnej kliniki.

więcej

Określany mianem "nordic noir" serial zgromadził aktorską śmietankę norweskiej kinematografii.

Obsada

Wideo