Ale kino+
alekino+
Polski kanał filmowy Ale kino+

Ale kino+. Z miłości do filmu

Najnowsze, nagradzane filmy - prosto z festiwalowych ekranów. Kino z całego świata prezentowane w telewizji po raz pierwszy. Amerykańska i europejska klasyka, która buduje historię kina. Najnowsze, wyjątkowe, starannie wybrane seriale europejskie - kryminalne i szpiegowskie - dostępne tylko w Ale kino+. Autorskie cykle tematyczne i spotkania z uznanymi twórcami.

W czwartkowym paśmie "Kino Mówi" Ale kino+ prezentuje najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne filmy, zarówno te zrealizowane przez mistrzów kina, jak i debiutantów. Wiele z pokazywanych tutaj tytułów ma w Ale kino+ polską premierę.

Ale kino+ istnieje od 1999 roku. Nadaje w całości w HD. Filmy są wyświetlane 22 godziny na dobę, z możliwością wyboru wersji językowej (lektor lub napisy do wersji oryginalnej). Nie są przerywane reklamami.

Uzupełnieniem programu Ale kino+ jest interaktywna strona internetowa www.alekinoplus.pl z bogatą bazą informacji o filmach, które dotąd były wyświetlane na antenie stacji (prawie 6000 opisów filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych). Pod adresem www.czegoniewidac.alekinoplus.pl blog prowadzi Bartosz Żurawiecki. Regularnie organizowane są konkursy z nagrodami. Informacje o premierach i wydarzeniach antenowych umieszczane są też na profilu stacji na Facebooku: www.facebook.com/alekinoplus.

Ale kino+ jest dostępne - spośród platform cyfrowych - w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to ponad 3,7 mln gospodarstw domowych. Producentem i nadawcą ale kino+ jest spółka ITI Neovision S.A., operator platformy nc+ i nadawca kanałów: CANAL+, CANAL+ 1, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale, CANAL+ Family, CANAL+ Discovery, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 2, Ale kino+, Planete+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+ oraz teleTOON+. Wszystkie nadawane w jakości HD.


Na platformie nc+ Ale kino+ jest dostępne na kanale 26 w wersji HD.Prasa o ale kino+

INNE KANAŁY


Niesamowite emocje. Codziennie.
Oferta CANAL+ to 8 kanałów premium, nieprzerywanych reklamami. Ponad 1000 premier filmów i seriali rocznie oraz ponad 2500 godzin transmisji sportowych na żywo. Największe hity filmowe i serialowe po raz pierwszy w telewizji. Nagradzane kino prosto z Hollywood i najnowsze polskie hity. Różnorodność gatunków. Najwięksi reżyserzy i aktorzy. Autorskie programy, relacje na żywo z największych wydarzeń w świecie filmu (Gala Oscarowa, Gala Cezarów, MFF w Cannes). Wszystkie kanały CANAL+ dostępne są w jakości HD z dźwiękiem przestrzennym DD 5.1. Możliwość wyboru wersji językowej. Bogata oferta filmowa dostępna na żądanie również przez internet na urządzeniach mobilnych w serwisie nc+ GO.

Dowiesz się, czego nie wiesz
Planete+ to polski kanał dokumentalny. >

Dodaje smaku
Kuchnia+ to pierwszy polski kanał kulinarny. >

Dodaje inspiracji
Jedyny polski kanał o projektowaniu przestrzeni, w której żyjesz. >

Różne oblicza sportu.
Kanał pozwalający poznać różnorodną ofertę sportową nc+. >

Z malucha zrobi zucha
Kanał przeznaczony dla dzieci w wieku 2-6 lat. >

Włącz się do zabawy!
Stacja oferuje najlepsze programy dla dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat). >