Ale kino+
alekino+
Film. 11:14

11:14


dramat, USA/Kanada, 2003, 82 min.
reżyseria: Greg Marcks
obsada: Barbara Hershey, Henry Thomas, Hilary Swank, Patrick Swayze, Rachael Leigh Cook
Premiera w Ale kino+: 3.06.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 121 miejsce w rankingu
11:14

Przedmieścia Middleton. Pewien pozornie spokojny wieczór zmienia na zawsze losy kilkorga mieszkańców sennego miasteczka.

Dokładnie o 11:14 pijany Jack (Henry Thomas) potrąca przypadkowego przechodnia. W tym samym czasie w sklepie Buzzy (Hilary Swank) dochodzi do strzelaniny, w wyniku której młoda sprzedawczyni zostaje ranna. Kolejny bohater, Frank (Patrick Swayze), chce na cmentarzu zatrzeć ślady po rzekomym morderstwie, które - jak sądzi - popełnił jego syn. Tymczasem trzech pijanych nastolatków - Duffy (Shawn Hatosy), Eddie (Ben Foster) i Kevin (Rick Gomez) - sieje postrach jeżdżąc starym vanem i obrzucając puszkami inne auta. Piękna Cheri (Rachael Leigh Cook) ma jeszcze bardziej niebezpieczne plany - próbuje wrobić swojego chłopaka w morderstwo. Losy bohaterów stykają się o 11:14, która dla wszystkich okaże się feralną godziną.

"11:14" to debiut GREGA MARCKSA. Krótkometrażowe filmy reżysera i scenarzysty były prezentowane na ponad 50 festiwalach filmowych zdobywając szereg wyróżnień. Jego scenariusz do "11:14" zainteresował niezależnego producenta Beau Flynna ("Pocałunek Judasza", "Egzorcyzmy EmilyRose"). Zdjęcia kręcono w okolicach Los Angeles, a w ekipie realizatorów znaleźli się m.in. operator ShaneHurlbut ("Sekta"), scenograf Devorah Herbert ("Pięknie i jeszcze piękniej) i kompozytor Clint Mansell ("Bunkier"). Do obsady udało się zaprosić takie gwiazdy jak Hilary Swank czy Patrick Swayze. W "11:14" występują u ich boku: Barbara Hershey ("Hannah i jej siostry", "Portret damy"), Henry Thomas ("Wichry namiętności", "Gangi Nowego Jorku"), Rachael Leigh Cook ("Cała ona", "Josie i kociaki") i Ben Foster ("Telefon", serial "Sześć stóp pod ziemią"). "11:14" wyróżniono m.in. DVDX Award za rolę Barbary Hershey na DVD ExclusiveAwards i prezentowano w konkursie głównym na FF w Deauville.
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...