Ale kino+
alekino+
Film. 50 NAJGORSZYCH FILMÓW ŚWIATA

50 NAJGORSZYCH FILMÓW ŚWIATA

The 50 Worst Movies Ever Made
dokument, USA, 60 min.

Premiera w Ale kino+: 2.01.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 453 miejsce w rankingu

"Niektóre filmy są tak złe, że stają się dobre. Ale istnieją też tak złe filmy, że są po prostu złe. I to o nich opowiada ten film" - takim komentarzem zaczyna się zabawny, uznany za bestseller dokument "50 najgorszych filmów świata".

Pięćdziesiąt najgorszych, najbardziej żenujących i idiotycznych filmów w historii kina autorzy dokumentu ułożyli w porządku wartościującym, zaczynając od najbardziej udanego z listy bubli. Jest nim "Glen czy Glenda", jeden z bardziej znanych obrazów kultowej postaci kina, najgorszego reżysera wszechczasów, Eda Wooda, który jest nie tylko reżyserem tego anty-arcydzieła, ale również odtwórcą jednej z głównych ról. Słynna postać transwestyty w angorowym sweterku stała się nawet natchnieniem dla dokumentu "Ed Wood: Look Back In Angora" z 1994 roku. Natomiast niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii: "Najgorszy film, jaki kiedykolwiek powstał" jest horror-musical "The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living And Became Mixed-Up Zombies", historia o tańczących żywych trupach nakręcona za 38 tysięcy dolarów przez Raya Dennisa Stecklera, który sam wcielił się w jedną z postaci, ukrywając się jednak pod pseudonimem Cash Flagg.

Na liście znajdziemy również wiele innych ciekawych przykładów złego kina. Niektóre z nich są być może znane widzom, jednak większości z pewnością nie można byłoby poznać, gdyby nie ten oryginalny dokument. Możemy więc obejrzeć fragment pierwszego "śmiesznego" horroru "Teenage Zombies" czy filmu, który otworzył nową szkołę fatalnej gry aktorskiej - "The Mesa Of Lost Women". Ale są wśród nich filmy dla wielu kultowe, jak "Frankenstein Conquers The World" (o skradzionym z Niemiec sercu Frankensteina, które trafia do Japonii, gdzie zostaje napromieniowane podczas wybuchu bomby atomowej nad Hiroszimą) czy familijne bożonarodzeniowe kino "Santa Claus Conquers The Martians" o Świętym Mikołaju uprowadzonym na Marsa, aby poprawił nastrój pogrążonych w depresji marsjańskich dzieci.

Dynamicznie zrobiony dokument złożony z najbardziej absurdalnych scen filmowych, przyprawiony inteligentnym i dowcipnym komentarzem to prawdziwa filmowa uczta nie tylko dla miłośników kina.
SERIALE

Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego...


Vitello

Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym...


Cud. Tajemnica krwawych łez

Najbardziej tajemniczy serial kryminalny tego roku. Nowa produkcja autorów...


Trauma

Trzyczęściowy dramat opowiadający historie ojca, który odpowiedzialnością za...