Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. A WŁAŚNIE, ŻE TAK!

A WŁAŚNIE, ŻE TAK!

Because I Said So
komedia romantyczna, USA, 2007, 97 min.
reżyseria: Michael Lehmann
obsada: Diane Keaton, Gabriel Macht, Lauren Graham, Mandy Moore, Piper Perabo, Stephen Collins, Tom Everett Scott
Premiera w Ale kino+: 6.06.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 24 miejsce w rankingu
A WŁAŚNIE, ŻE TAK!

Daphne (Diane Keaton) jest matką trzech dorosłych córek: rozważnej pani psycholog Maggie (Lauren Graham), seksownej Mae (Piper Perabo) oraz najmłodszej - Milly (Mandy Moore). Od czasu rozwodu samotna Daphne nie widzi poza nimi świata.

Maggie i Mae wychodzą za mąż, ale ich siostra nie może znaleźć odpowiedniego mężczyzny. Daphne chcąc oszczędzić jej cierpienia, którego sama doświadczyła w nieudanym małżeństwie, bierze sprawy we własne ręce. Postanawia znaleźć córce idealnego kandydata na męża. W tym celu zamieszcza w internecie ogłoszenie i w lokalnej restauracji rozpoczyna przesłuchania zainteresowanych kawalerów. W kolejce do serca Milly ustawiają się stateczny architekt Jason (Tom Everett Scott) i niedojrzały muzyk Johnny (Gabriel Macht). Żaden z kandydatów nie wydaje się jednak spełniać oczekiwań Daphne. Szukając niestrudzenie idealnego małżonka dla córki, stateczna mama sama spotyka na swojej drodze spóźnioną miłość życia.

Reżyser filmu MICHAEL LEHMANN ma na koncie takie kasowe komedie romantyczne, jak "Jak pies z kotem" czy "40 dni i 40 nocy". Pomysł na film o matce, która umawia córki na randki, narodził się przypadkiem, kiedy współscenarzystka filmu Karen Leigh Hopkins podsłuchała pewną kobietę chwalącą się tym w kolejce do dentysty. Kiedy druga z autorek scenariusza i producentka filmu Jessie Nelson zaczęła poszukiwania obsady, od razu pomyślała o Diane Keaton.

Diane Keaton zdobyła popularność grając u Woody'ego Allena, z którym miała romans w latach 70. Jedna z zagranych u niego ról - kreacja neurotycznej piosenkarki w "Annie Hall" - przyniosła jej w 1978 roku Oscara i nagrodę BAFTA. Aktorka jeszcze trzykrotnie uzyskała nominację do Nagrody Akademii Filmowej, m.in. za "Lepiej późno niż później", gdzie wystąpiła u boku Jacka Nicholsona. Fani kina doskonale pamiętają również jej pierwszą ważną rolę - Kay Adams, dziewczyny Michaela Corleone z "Ojca Chrzestnego" Francisa Forda Coppoli.

Jedną z aktorek, która zawsze marzyła, by zagrać z Keaton, jest Mandy Moore, ekranowa Milly, która oprócz sukcesów aktorskich, podbija również Stany Zjednoczone jako piosenkarka. W 2000 roku wydała pierwszą płytę "So Real" i z dnia na dzień stała się gwiazdą. Jednego z kandydatów do ręki Milly zagrał natomiast Gabriel Macht, znany widzom z takich filmów, jak "Lokatorka", gdzie zagrał z Johnem Travoltą i Scarlett Johansson, "Rekrut" z Colinem Farrellem i Alem Pacino czy "Dobry agent" w reżyserii Roberta De Niro.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...