Ale kino+
alekino+
Film. Akeelah i jej nauczyciel

Akeelah i jej nauczyciel

Akheelah and the Bee
dramat obyczajowy, USA, 2006, 108 min.
reżyseria: Doug Atchison
obsada: Angela Bassett, Curtis Armstrong, Keke Palmer, Laurence Fishburne
Premiera w Ale kino+: 9.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 169 miejsce w rankingu
Akeelah i jej nauczyciel

Znajomość ortografii i wsparcie życzliwego nauczyciela okazują się życiową szansą dla dziewczynki z czarnego getta Los Angeles.

Pochodząca z ubogiej, czarnej dzielnicy Los Angeles 11-letnia Akeelah (Keke Palmer) ma wyjątkowy talent do ortografii, który rozwinęła grając regularnie w Scrabble , ulubioną grę jej zmarłego ojca. Dzięki temu, że dziewczynka potrafi bezbłędnie pisać zostaje zakwalifikowana do udziału w prestiżowym narodowym konkursie ortograficznym. Nad talentem jedenastolatki czuwa nauczyciel, zaangażowany specjalnie przez dyrektora szkoły - dr Joshua Larabee (Laurence Fishburne), który pomaga jej w ćwiczeniach. Niestety matka dziewczynki (Angela Bassett) nie podziela jej entuzjazmu dla udziału w zawodach i Akeelah musi ukrywać przed nią swoje sukcesy w kolejnych etapach konkursu. Ortograficzny trening pochłania Akeelah mnóstwo czasu i odsuwa od niej koleżanki. Praca z panem Larabee też początkowo nie układa idealnie. Jednak najważniejszy sprawdzian dopiero ją czeka: walka o tytuł krajowej mistrzyni ortografii.

Wzruszający dramat obyczajowy, wyróżniony czterema nagrodami Black Movie i sześcioma nominacjami do Black Reel Awards. W tej ciepłej opowieści o przyjaźni i upartym dążeniu do celu świetne kreacje stworzyli młodziutka Keke Palmer i partnerujący jej amerykański gwiazdor Laurence Fishburne ("Tina", trylogia "Matriks", "Pięć palców").


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...