Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Akta Odessy

Akta Odessy

The Odessa File
thriller, Wlk. Brytania/Niemcy, 1974, 130 min.
reżyseria: Ronald Neame
obsada: Derek Jacobi, Jon Voight, Maria Schell, Maximilian Schell
Premiera w Ale kino+: 11.08.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 37 miejsce w rankingu
Akta Odessy

Ekranizacja powieści Fredericka Forsytha. Młody dziennikarz trafia na trop tajnej organizacji zrzeszającej nazistów i zbrodniarzy wojennych. W rolach głównych Jon Voight i Maximilian Schell.

Rok 1963, Hamburg. Młody dziennikarz śledczy Peter Miller (Jon Voight) znajduje pamiętniki byłego więźnia obozu koncentracyjnego w Rydze, który popełnił samobójstwo. Dzienniki pełne są opisów przerażających zbrodni, których oficerowie SS dokonywali na Żydach. Miller odkrywa, że komendant obozu Eduard Roschmann (Maximilian Schell) wciąż żyje i ukrywa się pod zmienionym nazwiskiem. Próbując go odnaleźć dziennikarz wpada na trop tajnej organizacji o nazwie Odessa, która zrzesza i ukrywa byłych SS-manów i zbrodniarzy wojennych. Miller dowiaduje się, że jej członkowie zajmują się handlem bronią i mają w planach atak na Izrael. Mimo iż jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, dziennikarz kontynuuje śledztwo.

Scenariusz filmu jest adaptacją książki Fredericka Forsytha - angielskiego pisarza powieści sensacyjnych, autora między innymi "Dnia szakala" czy "Psów wojny", które również doczekały się słynnych ekranizacji. W główną rolę wcielił się Jon Voight, zdobywca statuetki Akademii i aktorskiej Złotej Palmy a także czterokrotny laureat Złotego Globu. Partneruje mu Maximilian Schell, zdobywca OSCARA® i dwóch Złotych Globów. Reżyserem "Akt Odessy" jest dwukrotnie nominowany do nagrody Akademii i Złotej Palmy RONALD NEAME. Muzykę do filmu skomponował Andrew Lloyd Webber - kompozytor najbardziej kasowych w historii musicali "Koty" oraz "Upiór w operze".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...