Ale kino+
alekino+
Film. Ale krótkie po polsku cz. 1

Ale krótkie po polsku cz. 1


blok filmów krótkometrażowych

Premiera w Ale kino+: 1.06.2015 r.
343
Ale krótkie po polsku cz. 1

Zapraszamy na krótkometrażowe filmy - "Kiedy ranne wstają zorze", "Larp", "Las cieni" i "Lato miłości".

KIEDY RANNE WSTAJĄ ZORZE
film krótkometrażowy, Polska, 2012, 30 min.
reżyseria: Mateusz Głowacki
obsada: Błażej Wójcik, Dariusz Gnatowski, Juliusz Chrząstowski, Maciej Ferlak
Lata 60. w Polsce. Wycieczka zakładowa jedzie autobusem na grzybobranie. W trakcie dyrektor ogłasza konkurs: kto znajdzie największego grzyba otrzyma premię. Od samych grzybów dla uczestników wycieczki ważniejsze jest jednak przypodobanie się dyrektorowi. Film nagrodzony na festiwalach filmowych w Warszawie, Gnieźnie, Gliwicach i Gdyni.

LARP
film krótkometrażowy, Polska, 2014, 27 min.
reżyseria: Kordian Kądziela
obsada: Barbara Lubos-Święs, Bartłomiej Firlet, Juliusz Chrząstowski, Kacper Borowiec, Marcel Borowiec Nastoletni Sergiusz czuje się zupełnie nierozumiany przez swoją rodzinę. Starszy brat Remigiusz w ogóle z nim nie rozmawia, ojciec chciałby zrobić z niego światowej sławy boksera. Chłopak ucieka w świat fantastyki, która jest jego największą pasją. Podczas jednej z terenowych rozgrywek fantasy Sergiusz zostaje bohaterem. Ta zupełnie nowa dla niego sytuacja przyniesie nieoczekiwane konsekwencje w normalnym życiu.

LAS CIENI
ilm krótkometrażowy, Polska, 2014, 14 min.
reżyseria: Andrzej Cichocki
obsada: Adam Prebisch, Krzysztof Marczewski, Michał Bonin, Paweł Tchórzelski
Kłusownik staje oko w oko z wytropionym wilkiem, gdy nagle słyszy wystrzały z broni. Mężczyzna dostrzega uciekających, wystraszonych ludzi. Nawet wilki przeczuwają nadciągające niebezpieczeństwo.

LATO MIŁOŚCI
film krótkometrażowy, Polska, 2014, 23 min.
reżyseria: Marcin Filipowicz
obsada: Grzegorz Grabowski, Jaśmina Polak, Piotr Polak
Para młodych ludzi wyjeżdża na kilka dni do domku na odludziu. Kiedy trafiają na miejsce, dziewczyna nieoczekiwanie prosi chłopaka, aby wyjechał i pozwolił jej pobyć w samotności. Bohaterka musi zastanowić się nad decyzją, która może zmienić całe jej życie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...