Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Ale krótkie po polsku cz. 2

Ale krótkie po polsku cz. 2


blok filmów krótkometrażowych

Premiera w Ale kino+: 1.06.2015 r.
343
Ale krótkie po polsku cz. 2

Zapraszamy na krótkometrażowe filmy - "Nasza zima zła", "Obcy", "Wulkan" i "Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało".

NASZA ZIMA ZŁA
film krótkometrażowy, Polska, 2013, 24 min.
reżyseria: Grzegorz Zariczny
obsada: Dawid Baltazar Sułowski, Edyta Torhan, Krystian Wojtarowicz, Lidia Olszak
Dwie dziewczyny wynajmują razem mieszkanie i pracują jako pielęgniarki w zespole szkół specjalnych. Po godzinach dorabiają na odtruciach alkoholowych. Dwudziestoletnia Radka stara się odzyskać opiekę nad swoim trzyletnim dzieckiem. Starsza Marzena wciąż nie ułożyła sobie życia. Dziewczyny mimo problemów trzymają się razem. Któregoś dnia Marzena prosi Radkę o zastępstwo - za tą prośbą będzie kryła się pewna tajemnica. Film dostał Nagrodę Specjalną Jury w konkursie "Młode Kino Polskie" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

OBCY
film krótkometrażowy, Polska, 2013, 24 min.
reżyseria: Piotr Domalewski
obsada: Andrzej Kłak, Filip Perkowski, Marek Sawicki
Noc. Do małej wsi na Podlasiu przyjeżdża Obcy. Nikt nie ma pewności co do jego planów i intencji, na wszelki wypadek jednak wszyscy są źle nastawieni. Sołtys wsi ma za zadanie oprowadzić Obcego po dzierżawionych przez mieszkańców terenach, co spotyka się z oporem ze strony mieszkańców.

WULKAN
film krótkometrażowy, Polska, 2013, 17 min.
reżyseria: Michał Wawrzecki
obsada: Arkadiusz Detmer, Katarzyna Gniewkowska, Magdalena Popławska
Młode małżeństwo po nieudanej próbie wyjazdu na wakacje zamyka się w swoim pięknym i wielkim domu. Urlop postanawiają spędzić tylko we dwoje - bez telefonów, laptopów, telewizji i radia. Kiedy pozbawiają się kontaktu ze światem zewnętrznym okazuje się, że są sobie obcy, a ich małżeństwo to fikcja.

ZDARZYĆ SIĘ MOGŁO, ZDARZYĆ SIĘ MUSIAŁO
film krótkometrażowy, Polska, 2014, 17 min.
reżyseria: Katarzyna Warzecha
obsada: Barbara Lubos-Święs, Bartosz Kołodziej, Hubert Podgórski
Franek jest znanym fryzjerem. Po latach wraca w rodzinne strony - na pogrzeb matki. Śląski przesąd mówi, że ten, kto pociągnie nieboszczyka za serdeczny palec, niczego w życiu się nie zlęknie. Franek ciągle w to wierzy. Film inspirowany powieścią Marcela Prousta "W stronę Swanna".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...