Ale kino+
Kino Mówi: Po Oscarach
Film. ALICJA JUŻ TU NIE MIESZKA

ALICJA JUŻ TU NIE MIESZKA

Alice Doesn't Live Here Anymore
dramat obyczajowy, USA, 1974, 112 min.
reżyseria: Martin Scorsese
obsada: Alfred Lutter III, Ellen Burstyn, Lelia Goldoni, Ola Moore
Premiera w Ale kino+: 14.06.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 459 miejsce w rankingu

Film był wielkim przebojem kinowym. Ellen Burstyn, grająca tytułową Alicję, otrzymała Oskara w kategorii najlepszej aktorki.

Alicja (Ellen Burstyn) po śmierci męża sama musi zadbać o wychowania swojego 12-letniego syna Tommy'ego (Alfred Lutter). W tym celu postanawia wyruszyć do Kalifornii, gdzie planuje rozpocząć karierę jako piosenkarka. Nim tam jednak dotrze, po drodze spotka ją wiele niepowodzeń i rozczarowań. Alice jednak wierzy w to co zaplanowała i zrobi wszystko, aby Tommy miał prawdziwy dom.

Film był ponadto nominowany do Oskara w kategoriach: najlepszego scenariusza oraz drugoplanowej roli aktorskiej dla Diane Ladd.

MARTIN SCORSESE jest amerykańskim reżyserem pochodzenia włoskiego. Pierwszym filmem, który zwrócił na niego uwagę był "Ulice nędzy" z 1973 roku. Wielkim sukcesem okazał się również kolejne, czyli "Alicja już tu nie mieszka" oraz uhonorowany Złota Palmą w Cannes "Taksówkarz" z Robertem de Niro i Jodie Foster, "Wściekły byk" z oskarowym udziałem Roberta de Niro, "Po godzinach" uhonorowany nagrodą dla reżysera na festiwalu w Cannes. Scorsese jest również autorem kontrowersyjnego "Ostatniego kuszenia Chrystusa".
SERIALE

Protokolantka

Freya od wielu lat jest protokolantką w wydziale kryminalnym policji w Berlinie..


Ad Vitam

Świat w przyszłości. Ludzkość okryła metodę regeneracji organizmu, która pozwala na życie wieczne.


Fortitude 3

Finałowy sezon "Fortitude" - mrożącego krew w żyłach serialu sensacyjnego z...


Trepalium

Francuski serial futurystyczny. Świat znajduje się w ciężkiej sytuacji...