Ale kino+
alekino+
Film. AMERYKAŃSKA RULETKA

AMERYKAŃSKA RULETKA

American Roulette
thriller, USA 1988, 86 min.
reżyseria: Maurice Hatton
obsada: Al Matthews, Andy Garcia, Andy García, Andy García, Kitty Aldridge, Susannah York
Premiera w Ale kino+: 4.05.2001 r.
343

Andy Garcia to zarazem poeta i prezydent na uchodźstwie pewnego kraju południowoamerykańskiego. Carlos Quintas, bo tak się nazywa, bezustannie narażony jest na zamachy.

Jest celem nie tylko dla szwadronu śmierci ze swojego kraju, ale także dla CIA i KGB. Quintas znajduje się pod opieką swojej bystrej asystentki Kate (Kitty Aldridge), w której zakochuje się. Kiedy w końcu udaje się go porwać, to właśnie dzięki jej szybkiej reakcji i znajomościom, zostaje odnaleziony i uratowany przed męczeńską śmiercią.

Andy Garcia z pochodzenia jest kubańczykiem, ale od wczesnego dzieciństwa mieszka w Stanach Zjednoczonych. Za rolę kuzyna Michaela Corleone w "Ojcu Chrzestnym III" otrzymał nominację do Oskara i Złotych Globów. Zagrał również w filmie policyjnym "Internal Affair". W duecie z Meg Ryan stworzył portret alkoholika w "Kiedy mężczyzna kocha kobietę". Ostatnio Garcia występuje w filmach hiszpańskojęzycznych jak np. "Death in Granada" i z powodzeniem w Hollywood.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...