Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ANGIELSKI PACJENT

ANGIELSKI PACJENT

English Patient
melodramat, USA/Wlk. Brytania, 1996, 156 min.
reżyseria: Anthony Minghella
obsada: Juliette Binoche, Kristin Scott Thomas, Ralph Fiennes, Willem Dafoe
Premiera w Ale kino+: 24.12.2009 r.
5.00
343
15 głosy | 159 miejsce w rankingu
ANGIELSKI PACJENT

Nagrodzony 9 Oscarami przebój Anthony'ego Minghelli z gwiazdorską obsadą - w rolach głównych Juliette Binoche, Ralph Fiennes i Kristin Scott Thomas.

Ostatnie dni II wojny światowej. W opuszczonej włoskiej willi umiera poparzony pilot (Ralph Fiennes) zestrzelonego nad Saharą samolotu. Mężczyzną opiekuje się pielęgniarka Hana (Juliette Binoche). Młoda kobieta nawiązuje ze swoim pacjentem szczególną więź i podczas długich rozmów poznaje jego dramatyczną historię. Konający cofa się we wspomnieniach do początku lat. 30. Był wówczas kartografem i wyjechał do Afryki, by wziąć udział w opracowywaniu nowej mapy Sahary. To wówczas zaczął się jego burzliwy i niespełniony romans z piękną, zamężną kobietą (Kristin Scott Thomas).

"Angielski pacjent" został nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Micheala Ondaatje - pochodzącego ze Sri Lanki kanadyjskiego pisarza, uważanego za jedną z najważniejszych postaci literatury współczesnej. Obok ANTHONY'EGO MINGHELLI, który swoją adaptacją książki i reżyserią podbił widzów i krytyków na całym świecie, najwięcej laurów za "Angielskiego pacjenta" zdobyła francuska gwiazda Juliette Binoche. Oprócz Oscara, aktorka otrzymała za rolę pielęgniarki Hany Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, wyróżnienie brytyjskiej akademii filmowej BAFTA i Europejską Nagrodę Filmową. Dzieło Anthony'ego Minghelli zdobyło w sumie 9 Oscarów i było jednym z największych sukcesów kinowych lat 90. "Angielski pacjent" należy do nielicznej kategorii filmów, które jednoczą publiczność i krytykę. Anthony Minghella stworzył archetypiczny melodramat na miarę hollywoodzkiej klasyki - bajecznie sfotografowany, koncertowo zagrany przez plejadę znakomitych aktorów i niesiony przez obsypaną nagrodami muzykę Gabriela Yareda.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...