Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Animacja

Animacja


blok filmów krótkometrażowych

Premiera w Ale kino+: 1.01.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 30 miejsce w rankingu
Animacja

Zapraszamy na krótkometrażowe filmy animowane - "Moonshine", "Historię o miłości", "Kigo", "Konstrukcję", "Moko", "Nieprawdopodobnie elastycznego człowieka" i "Opowieść o lesie".

MOONSHINE
animacja, Polska, 2013
reż.: Michał Poniedzielski
Drobnej budowy obywatel imieniem Szczepan, wpędza się powoli w odmęty obłędu z powodu wielkiej i nieszczęśliwej miłości. Pełna mrocznego powabu Helena odrzuca jego konkury. Zauroczona jest bowiem "gwiazdką z nieba" - pięknym półksiężycem odbijającym się w tafli wody. Zrozpaczony niespełnioną miłością Szczepan odbywa podróż do świata z pogranicza jawy i snu. Tam zaganiany przez złowieszcze kury i wrogich mieszkańców onirycznej krainy trafia w końcu na swoje przeznaczenie. Staje się posiadaczem wymarzonego przez Helenę półksiężyca, który spada na ziemię prosto w jego ręce. Postanawia go ofiarować swojej wybrance. Paradoksalnie jednak ów prezent okazuje się mało szczęśliwy dla samej Heleny. Całej historii przygrywa utwór Toma Waitsa "Way Down In the Hole". Animacja pokazywana była na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty oraz nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu w Tampere.

HISTORIA O MIŁOŚCI
animowany film krótkometrażowy, 2012, Polska
reż.: Karolina Specht
Krótka humorystyczna historia na temat miłości i związków.

KIGO
animowany film krótkometrażowy, 2013, Polska, 8 min.
reż.: Izumi Yoshida
Animacja wyrózniona nagrodami na festiwalach filmowych w Krakowie, Bukareszcie i Bydgoszczy. Film jest abstrakcyjną wizualizacją japońskich wierszy haiku. Haiku wykorzystane w "Kigo" pokazują wartość najbardziej pospolitych przedmiotów, zjawisk przyrody, których uroda jest obiektem zachwytu. Nietrwałość i zmienność pór roku, to elementy przeobrażającego się wszechświata - wpływającego na nasze uczucia, emocje, na nasz podziw dla nietrwałego i ulotnego piękna.

KONSTRUKCJA
animowany film krótkometrażowy, Polska, 2013, 7 min.
reż.: Andrea Guizar
Animacja nagrodzona na Festiwalu "Kamera Akcja" w Łodzi za "pomysłowy i dopracowany kształt plastyczny filmu, który świetnie współgra z jego bezpretensjonalną poezją". Film malowany na celuloidach. To opowieść o ukrytej, paralelnej narracji, gdzie rzeczywistość ulega rozszczepieniu, a kolorowe plamy drgają z coraz to większą częstotliwością.

MOKO
animowany film krótkometrażowy, Polska, 2013, 5 min.
reż.: Marta Szymańska
Historia prarodziców, pierwszych kochanków zanurzona jest w wielobarwnej impresji plastyczno-muzycznej. "Moko" to opowieść o kształtach, kolorach, ornamentach polinezyjskich, czerpiąca z tamtejszej mitologii. Jest wariacją na temat polinezyjskiego mitu o stworzeniu świata.

NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK
animowany film krótkometrażowy, Polska, 2013, 5 min.
reż.: Karolina Specht
Historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Ciągłe deformacje i wtłaczanie w cudze formy budzi w nim poczucie buntu. Czy może żyć zupełnie niezależnie od innych i w oderwaniu od rzeczywistości? Kto i co decyduje o tym, jacy ostatecznie jesteśmy? Animacja została wyróżniona m.in. nagrodą specjalną na International Short Film Festival w Uppsali oraz na Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle" nagrodą dla najlepszej etiudy animowanej za "konsekwencję i bardzo ciekawą metaforę współczesnego człowieka".

OPOWIEŚĆ O LESIE
animowany film krótkometrażowy, Polska, 2013, 3 min.
reż.: Katarzyna Melnyk
Historia zwierzęcia, które żyje w świecie ludzi, jednocześnie tęskniąc za nieznanym lasem.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...