Ale kino+
alekino+
Film. Anioł przy moim stole

Anioł przy moim stole

An Angel at My Table
dramat, Australia/Wlk. Brytania/Nowa Zelandia, 1990
reżyseria: Jane Campion
obsada: Alexia Keogh, Karen Fergusson, Kerry Fox
Premiera w Ale kino+: 26.10.2015 r.
343
Anioł przy moim stole

Jeden z najlepszych i najciekawszych filmów nowozelandzkiej reżyserki Jane Campion, autorki oscarowego "Fortepianu" czy znanego widzom Ale kino+ serialu "Top of the Lake". "Anioł przy moim stole" to adaptacja autobiograficznych opowiadań Janet Frame - nowozelandzkiej pisarki, uznanej za chorą psychicznie, która dzięki sukcesowi literackiemu opuściła szpital psychiatryczny. Film zdobył siedem wyróżnień na MFF w Wenecji w 1990 roku, w tym Wielką Nagrodę Jury, a w Toronto - Nagrodę Krytyków.

Film podzielony jest na trzy części - pierwsza przedstawia trudne dzieciństwo Janet na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Druga skupia się na okresie studiów, kiedy niezwykle nieśmiała pisarka zostaje uznana za chorą psychicznie. W wyniku źle postawionej diagnozy spędza w szpitalu psychiatrycznym osiem długich lat. Tam zaczyna pisać, a jej opowiadania zaczynają cieszyć się ogromnym powodzeniem. Sukces sprawia, że Janet udaje się opuścić szpital. Część trzecia niesie ze sobą oczyszczenie, kiedy Janet udaje się na nowo cieszyć życiem na wolności.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...