Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Aniołowie Apokalipsy

Aniołowie Apokalipsy

Les Rivières pourpres II - Les anges de l'apocalypse
thriller, Francja/Włochy/Wlk. Brytania, 2004, 95 min.
reżyseria: Olivier Dahan
obsada: Augustin Legrand, Benoit Magimel, Benoît Magimel, Benoît Magimel, Camille Natta, Christopher Lee, Gabrielle Lazure, Jean Reno, Johnny Hallyday
Premiera w Ale kino+: 26.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 63 miejsce w rankingu
Aniołowie Apokalipsy

Francuska prowincja w pobliżu niemieckiej granicy. Podczas nabożeństwa w klasztorze w Lorraine, zakonnicy z przerażeniem zauważają, że ze ściany, na której wieszają krzyż, cieknie krew.

Wezwany przez mnichów komisarz Pierre Niemans (Jean Reno) dokonuje makabrycznego odkrycia - pod tynkiem jest ludzkie ciało. Człowiek został zamurowany żywcem, a wokół jego zwłok są wyryte tajemnicze znaki wskazujące, że zbrodnia miała charakter rytualny. W tym samym czasie młody oficer policji Reda (Benoit Magimel) jadąc samochodem potrąca człowieka wyglądającego jak sobowtór Jezusa (Augustin Legrand). Szybko okazuje się, że oba wydarzenia coś łączy, ale wspólne śledztwo Niemansa i Redy nie przynosi rezultatów - dochodzi do kolejnych zbrodni. Wszystkie są popełniane według tego samego rytualnego schematu. W dodatku kolejne ofiary noszą imiona dwunastu apostołów i wykonują takie same zawody, jak ich biblijni imiennicy. Niemans i Reda znajdują starą księgę, która odkrywa przed nimi przerażające tajemnice. Wspólnie z młodą absolwentką religioznawstwa Marie (Camille Natta) policjanci próbują dotrzeć do prawdy.

"Aniołowie Apokalipsy" to kontynuacja thrillera Mathieu Kassovitza "Purpurowe rzeki". Producentem filmu i autorem scenariusza jest jeden z najpopularniejszych twórców francuskiego kina Luc Besson ("Wielki błękit", "Nikita", "Piąty element"). Za kamerą stanął tym razem młody reżyser OLIVIER DAHAN ("Martwi za życia", "Tomcio Paluch"). Zdjęcia kręcone były m.in. w mrocznych bunkrach słynnej Linii Maginota, zbudowanej jeszcze przed II wojną światową. Gwiazdą produkcji jest - tak jak w części pierwszej - Jean Reno. W postać jego filmowego partnera wcielił się Benoit Magimel ("Nienawiść", "Król tańczy"), jedna z największych nadziei francuskiego kina. Aktor był już nominowany do Cesara za kreację w "Złodziejach", a za rolę w "Pianistce" zdobył nagrodę na MFF w Cannes. Z Olivierem Dahanem spotkał się na planie jego poprzedniego filmu "Martwi za życia". W "Aniołach Apokalipsy" pojawiają się również m.in.: Christopher Lee ("Trzej muszkieterowie", trzy części "Władcy pierścieni"), będący jednocześnie niezapomnianym odtwórcą roli tytułowej w "Draculi - Księciu Ciemności" i "Powrocie Draculi" oraz popularny francuski piosenkarz i aktor Johnny Hallyday ("Detektyw", "Narada rodzinna").

JEAN RENO

Jean Reno to dziś jedna z najjaśniejszych gwiazd francuskiego kina, ale sukces ten aktor okupił ciężką pracą i długo na niego czekał. Z pochodzenia jest Hiszpanem i naprawdę nazywa się Don Juan Moreno y Jederique Jimenez. Urodził się 30 lipca 1948 w Casablance w Maroku, skąd w wieku 12 lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Francji. Nie marzył o zawodzie aktora. Imał się różnych profesji: prowadził biuro podróży i sklep spożywczy, aż w końcu zaczął studiować aktorstwo i pojawiać się w epizodach na małym ekranie. W kinie zadebiutował jako dojrzały, 30-paroletni mężczyzna w "Blasku kobiecości" Costy Gavrasa. Zagrał epizod, ale za to u boku wielkich gwiazd: Romy Schneider i Yvesa Montanda. Przełomowym momentem w karierze było spotkanie z Lucem Bessonem. Dzięki jego filmom - "Wielki błękit", "Nikita" czy "Leon zawodowiec" - Reno zyskał status gwiazdy. Od połowy lat 90. zaczął pojawiać się w międzynarodowych produkcjach, takich jak "Francuski pocałunek", "Mission: Impossible", "Grób Roseanny", "Ronin" czy "Godzilla". W bogatej filmografii aktora są wielkie hity ostatniej dekady, a wśród nich: "Goście, goście", "Jaguar", "Jak kochają czarownice", "Purpurowe rzeki", "Imperium wilków", "Wasabi - Hubert zawodowiec" oraz "Mężczyzna moich marzeń" i "Przyjaciel gangstera", a także "Aniołowie Apokalipsy".

Role w filmach "Wielki błękit", "Goście, goście" i "Leon zawodowiec" przyniosły Reno nominacje do Cesara. W 2000 otrzymał "Outstanding European Achievement in World Cinema". Jest poliglotą - zna biegle nie tylko francuski i hiszpański, ale też włoski i angielski. Chętnie użycza swojego wizerunku reklamom znanych produktów. Wystąpił m.in. w polskiej reklamie piwa EB. W życiu prywatnym dwukrotnie wstępował w związek małżeński i ma czworo dzieci. Ostatnia żona, niemal ćwierć wieku od niego młodsza Nathalie Dyszkiewicz, ma polskie korzenie.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...