Ale kino+
alekino+
Film. ANNA CHRISTIE

ANNA CHRISTIE

Anna Christie
dramat obyczajowy, USA, 1930, 89 min.
reżyseria: Clarence Brown
obsada: George F. Marion, Greta Garbo, Marie Dressler
Premiera w Ale kino+: 4.12.2000 r.
3.00
343
6 głosy | 1629 miejsce w rankingu

Anna Christie (Greta Garbo) po wielu latach rozłąki spotyka się z ojcem, marynarzem Chrisem Christophersonem (George F. Marion). Ukrywa przed nim fakt, że zarabia na życie jako kobieta lekkich obyczajów.

Ojciec zaprasza ją na swój statek. Gdy biorą na pokład kilku rozbitków, Anna zakochuje się w młodym macie imieniem Burke (Charles Bickford). Nie chce go jednak poślubić, gdyż czuje, że niego nie zasługuje. Ojciec, z innych przyczyn, również sprzeciwia się małżeństwu. Kiedy między mężczyznami dochodzi do bójki, Anna ujawnia swą przeszłość. Pierwsza rola Grety Garbo w filmie dźwiękowym. Nominacje do Oskara dla Garbo, za zdjęcia dla Williama H. Danielsa oraz za reżyserię dla Clarence'a Browne'a.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...