Ale kino+
alekino+
Film. ANNA

ANNA


dramat, USA, 1987, 100 min.
reżyseria: Yurek Bogayevicz
obsada: Paulina Porizkova, Robert Fields, Sally Kirkland
Premiera w Ale kino+: 31.08.2000 r.
343

Anna (Sally Kirkland) to gasnąca gwiazda czeskiego kina, która w wyniku zawirowań politycznych w 1968 roku znalazła się w Nowym Jorku. Starzejąca się aktorka z trudem znosi upokorzenia jakich doznaje od prostackiego agenta i aroganckich reżyserów.

Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Krystyna, młoda emigrantka z Czechosłowacji (Paulina Porizkova). Pełna wdzięku i radości życia dziewczyna nadaje sens życiu Anny. Przyjaźń kobiet wystawiona zostanie na próbę kiedy Anna dostanie główną rolę w filmie głośnego reżysera. "Anna" - filmowy debiut Yurka Bogayevicza, do którego scenariusz napisał razem z Agnieszką Holland, to wzruszająca, pełna psychologicznej prawdy opowieść o przyjaźni.

Za rolę Anny Sally Kirkland, była aktorka Andy Warhola nominowana została do Oskara.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...