Ale kino+
alekino+
Film. ANNIE HALL

ANNIE HALL

Annie Hall
komedia, USA, 1977, 93 min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: Carol Kane, Diane Keaton, Paul Simon, Tony Roberts, Woody Allen
Premiera w Ale kino+: 26.05.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 509 miejsce w rankingu

Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Alvy Singer (Woody Allen), pochodzący z biednej żydowskiej rodziny, jest komikiem nie mogącym poradzić sobie z własnymi lękami i obsesjami na temat śmierci i seksu.

Na domiar złego porzuciła go właśnie dziewczyna, córka zamożnych anglosaskich protestantów ze środkowego Zachodu. Alvy rozpamiętuje wspólne chwile z Annie (Diane Keaton), zaś winą za rozpad ich burzliwego związku obarcza trudne dzieciństwo i niezbyt udane związki z kobietami. Deszcz nagród, m.in: Oscar, Nagroda Krytyków Nowojorskich oraz Brytyjskiej Akademii Filmowej za film, reżyserię, scenariusz i główną rolę kobiecą (Diane Keaton); "Annie Hall" znalazła się na liście stu najlepszych amerykańskich filmów, sporządzonej w 1998 roku przez Amerykański Instytut Filmowy.

Jeden z najsłynniejszych filmów Woody Allena, zawierający wątki z jego własnej biografii.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...