Ale kino+
alekino+
Film. Apartament

Apartament

Wicker Park
melodramat, USA, 2004, 111 min.
reżyseria: Paul McGuigan
obsada: Christopher Cousins, Diane Kruger, Jessica Paré, Josh Hartnett, Matthew Lillard, Rose Byrne
Premiera w Ale kino+: 9.04.2011 r.
3.25
343
13 głosy | 370 miejsce w rankingu
Apartament

Młody fotograf Matthew (Josh Hartnett) dostrzega przez okno sklepu Lisę (Diane Kruger), zawodową tancerkę. Piękna dziewczyna robi na nim tak duże wrażenie, że postanawia zdobyć jej serce.

Dzięki przypadkowej pomocy niejakiej Alex (Rose Byrne) Matthew i Lisa wkrótce zostają parą. Sielanka kończy się w momencie, gdy Lisa nagle znika. Mijają dwa lata. Matthew przeprowadza się z Chicago do Nowego Jorku. Ma nową pracę i nową dziewczynę Rebeccę (Jessica Paré). Jako pracownik dużego banku ma odbyć podróż służbową do Chin. W przeddzień wyjazdu wydaje mu się, że widzi dawną ukochaną na ulicy. Śledząc potencjalną Lisę, Matthew trafia do pokoju w hotelu "Drake". Tu odkrywa kolejne ślady związane z dziewczyną, ale jej samej nie spotyka. W desperackich poszukiwaniach sekunduje mu przyjaciel Luke (Matthew Lillard). Do tego w życiu Matthew znów pojawia się tajemnicza Alex.

"Apartament" to remake filmu Gillesa Mimouni "L'Appartement" (1996) z Monicą Bellucci i Vincentem Casselem w rolach głównych. Amerykańską wersję zrealizował szkocki reżyser Paul McGuigan, twórca "Acid House" i "Gangstera Nr 1". W postaci głównych bohaterów wcielili się Josh Hartnett, Diane Kruger, Matthew Lillard i Rose Byrne. Josh Hartnett wystąpił w takich filmach, jak "Helikopter w ogniu", "Pearl Harbor", "Wydział zabójstw" i "Sin City - Miasto grzechu". Diane Kruger międzynarodową sławę przyniosła rola pięknej Heleny w "Troi". Pochodząca z Niemiec aktorka zagrała też w "Najlepszych z najlepszych" i "Skarbie narodów". W 2004 roku "Apartament" nominowano do Grand Prix des Amériques za reżyserię na MFF w Montrealu.

SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...