Ale kino+
alekino+
Film. Arabeska

Arabeska

Arabesque
komedia szpiegowska, USA, 1966, 105 min.
reżyseria: Stanley Donen
obsada: Carl Duering, Gregory Peck, John Merivale, Kieron Moore, Sophia Loren
Premiera w Ale kino+: 23.05.2011 r.
4.50
343
9 głosy | 407 miejsce w rankingu
Arabeska
1
2

"Arabeska to seks, romans i intryga", obiecywał trailer z 1966 roku. Film ten to również poczucie humoru i gwiazdy wielkiego ekranu - Sophia Loren i Gregory Peck.

Profesor David Pollock (Gregory Peck), ekspert w dziedzinie hieroglifów, otrzymuje zlecenie przetłumaczenia zaszyfrowanego tekstu. Nagle, ku swojemu zaskoczeniu, znajduje się w samym centrum szpiegowskiej afery, spisku uknutego przez niejakiego Beshraaviego przeciwko premierowi jednego z krajów arabskich. W spisek zamieszana zdaje się być też jego kochanka, Yasmin Azir (Sophia Loren). Pollock potrzebuje jej pomocy, ale nie ma pewności co do prawdziwych intencji pięknej Yasmin.

Egzotyczna "Arabeska" to zrealizowany z rozmachem film szpiegowski w starym stylu; mężczyźni są dowcipni i męscy, a kobiety piękne, uwodzicielskie i niebezpieczne. Reżyserem filmu jest STANLEY DONEN, autor "Deszczowej piosenki". W "Arabesce" w jednej w głównych ról występuje Sofia Loren, a raczej Sofia Villani Scicolone, bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko. Kiedy otrzymała propozycję zagrania u Donena, miała już za sobą sporo ról, między innymi u mistrza neorealizmu Vittoria De Siki w "Matce i córce" (1960), za którą zdobyła nagrodę w Cannes, BAFTĘ i Oscara. W "Arabesce" pierwotnie rolę profesora Pollocka miał grać Cary Grant, ostatecznie jednak propozycję przyjął Gregory Peck, laureat Oscara za rolę Atticusa Fincha w filmie "Zabić drozda".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...