Ale kino+
alekino+
Film. Ardeny

Ardeny

D'Ardennen
thriller, Belgia, 2015, 110 min.
reżyseria: Robin Pront
obsada: Jeroen Perceval, Kevin Janssens, Veerle Baetens
Premiera w Ale kino+: 6.11.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 43 miejsce w rankingu
Ardeny
© dystrybucja M2 Films. ALL RIGHTS RESERVED.
1
2

Wpisana w formułę kina gangsterskiego historia dwóch braci, których poza wspólną, przestępczą przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni w zasadzie wszystko. Na ekranie m.in. Jeroen Perceval ("Borgman", "Głowa byka"), znany z nagrodzonego Grand Prix MFF w Cannes 2014 filmu "Cuda" Sam Louwyck i Jan Bijvoet ("Borgman", "W objęciach węża").

Porywczy Kenneth (Kevin Janssens) właśnie wychodzi na wolność po odbyciu wyroku za nieudane włamanie. Nie był jedynym sprawcą, ale konsekwentnie przez lata krył swojego brata Dave'a (Jeroen Perceval) i ukochaną dziewczynę Sylvię (Veerle Baetens), którzy również byli w to zamieszani. Po kilku latach spędzonych w więzieniu Kenneth nie zna już innego życia, niż przestępcze. Tymczasem Dave i Sylvie próbują wspólnie zacząć wszystko od nowa.

Uwięzieni w przeszłości bohaterowie filmu Robina Pronta bliscy są tym z filmów Jacques'a Audiarda - najczęściej kochają to, co ich niszczy. Obraz zachwyca nie tylko świetnym scenariuszem i surowym klimatem, ale także doborową obsadą. "Ardeny" są kandydatem Belgii w wyścigu po statuetkę Oscara®2016 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Premierę filmu poprzedzi film krótkometrażowy w reżyserii Robina Pronta, "W doliczonym czasie" ("Injury Time", 2010), w którym obok Jeroena Percevala wystąpił Matthias Schoenaerts ("Z dala od zgiełku", "Francuska suita").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...