Ale kino+
alekino+
Film. ARIZONA DREAM

ARIZONA DREAM


dramat, Francja, 1993, 135 min.
reżyseria: Emir Kusturica
obsada: Faye Dunaway, Johnny Depp, Lili Taylor, Vincent Gallo
Premiera w Ale kino+: 10.12.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 402 miejsce w rankingu

Axel Blackmer (Johnny Depp) pracuje w nowojorskim urzędzie rybołówstwa. Do jego obowiązków należy znakowanie ryb. Axel ma do nich stosunek mistyczny.

Wujek Axela, Leo (Jerry Lewis) chce sprowadzić siostrzeńca do Arizony i przekazać mu swój salon samochodowy, w którym sprzedaje używane Cadillacki. Chłopak nie zamierza opuszczać Nowego Jorku, jednak ulega perswazjom i jedzie w odwiedziny. Kilkudniowy pobyt zaczyna się przedłużać, kiedy Axel poznaje piękną wdowę Elaine (Faye Dunnaway) i jej ekscentryczną pasierbicę Grace (Lili Taylor).

CIEKAWOSTKI: Film został nagrodzony srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie w 1993 roku

CIEKAWOSTKI: Najważniejsze filmy Johnny'ego Deppa: "Edward Nożycoręki", Benny i Joon", "Ed Wood", "Donnie Brasco", "Dziewiąte Wrota"

CIEKAWOSTKI: Najważniejsze filmy Faye Dunnaway: "Bonnie i Clyde", "Chinatown", "Historia Joanny D'Arc"

CIEKAWOSTKI: W rolę wujka Axela, Leo wcielił się sławny amerykański komik Jerry Lewis

CIEKAWOSTKI: Autorem muzyki jest Goran Bregovic, trzy piosenki w filmie wykonuje Iggy Pop

CIEKAWOSTKI: Pomysł filmu podsunął Kusturicy jeden z jego studentów
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...