Ale kino+
alekino+
Film. Armia ciemności

Armia ciemności

Army of Darkness
horror, USA, 1992, 81 min.
reżyseria: Sam Raimi
obsada: Bruce Campbell, Embeth Davidtz, Marcus Gilbert
Premiera w Ale kino+: 8.07.2013 r.
3.00
343
3 głosy | 67 miejsce w rankingu
Armia ciemności

Siły ciemności rozsierdza naruszenie granic ich świata i odkrycie tajemnic pradawnej Księgi Umarłych. Zamykająca trylogię "Martwego zła" "Armia ciemności" Sama Raimiego to absolutna klasyka filmów zombie. W roli głównej charyzmatyczny Bruce Campbell.

Ashowi (Bruce Campbell), sprzedawcy w sklepie z narzędziami, przydarza się coś nieprawdopodobnego. Wraz z ukochaną Lindą (Bridget Fonda) odnajdują w leśnej chacie "Nekronomikon", pradawną księgę umarłych oprawioną w ludzką skórę i napisaną krwią. Duchy ciemności rozsierdza wtargnięcie dwojga żywych w ich sprawy, zabijają Lindę. Ash próbuje się bronić, ale w tym starciu nie ma szans. Wraz z piłą tarczową, strzelbą i samochodem zostaje przeniesiony do 1318 r. Trafia w środek walki i zostaje wzięty do niewoli jako jeden z buntowników Henryka Czerwonego. Ma zakończyć życie w pieczarze, w której czai się niewyobrażalne Zło. Jednym z widzów rychłej, jak sądzą postronni, śmierci Asha jest piękna Sheila (Embeth Davidtz).

"Armia ciemności" zamyka zombiczną trylogię SAMA RAIMIEGO "Martwe zło". Reżyser uznawany jest, obok George'a Romero, autora "Nocy żywych trupów", za klasyka gatunku. O ile jednak Romero z większą powagą, a czasem niemal socjologicznym zacięciem traktuje temat zombie, horrory-komedie Raimiego zaprawione są sporą dawką czarnego humoru spod znaku biegającej, odciętej ręki trupa. W rolę charyzmatycznego Asha we wszystkich trzech częściach "Martwego zła" wcielił się Bruce Campbell. Niebagatelną rolę ogrywa także piła tarczowa.

Wampiry towarzyszy%B
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...