Ale kino+
alekino+
Film. Artyści animacji

Artyści animacji


blok filmów krótkometrażowych, 27 min.

Premiera w Ale kino+: 20.11.2011 r.
343
Artyści animacji

Zapraszamy na animowane dzieła przywołujące dwóch wybitnych kreślarzy.

OAZA Polska, 2009, 24 min, reż.: Andrzej Barański
MUZORAMA Francja, 2010, 4 minuty, reż.: Elsa Brehin, Raphäel Calamote, Mauro Carraro, Maxime Cazaux, Emilien Davaud, Laurent Monneron, Axel Tillement

Wyreżyserowana przez Andrzeja Barańskiego "Oaza", poprzez metaforę miejskiego szaletu, celnie oddaje sytuację społeczną w Polsce lat 80. XX wieku. Strona wizualna animacji została stworzona przez znanego malarza i grafika, Edwarda Dwurnika. Film został wyróżniony na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w 2010 roku.
Natomiast "Muzorama" jest oryginalną wyprawą w świat francuskiego ilustratora Jeana-Philippe'a Massona, znanego lepiej pod pseudonimem Muzo.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...