Ale kino+
alekino+
Film. Asterix i Wikingowie

Asterix i Wikingowie

Astérix et les Vikings
film animowany, Dania/Francja, 2006, 75 min.
reżyseria: Jesper Møller, Stefan Fjeldmark
obsada: Jacques Frantz, Roger Carel, Sara Forestier
Premiera w Ale kino+: 23.07.2012 r.
5.00
343
10 głosy | 102 miejsce w rankingu
Asterix i Wikingowie

W tej barwnej animacji dzielni Asterix i Obelix stoczą bój z wikingami, którzy przybywają do wioski Galów, by dowiedzieć się, czym jest strach.

Wikingowie, znani z odwagi i męstwa, wierzą, że strach dodaje skrzydeł. Jednak lęk jest dla nich pojęciem obcym. By poczuć jego smak, udają się do wioski Galów. Zamierzają znaleźć tam nauczyciela strachu. Niestety dość niefortunnie na swojego mentora wybierają Trendiksa, jednego z najbardziej bojaźliwych członków galijskiej społeczności. Oczywiście nieustraszeni Asterix i Obelix ruszają w pogoń za uprowadzonym. Na ich drodze niespodziewanie pojawi się Abba, piękna córka wodza wikingów, która sprawi, że ich normandzka przygoda będzie jeszcze bardziej ekscytująca.

Postać Asteriksa narodziła się na początku lat 60. Stworzyło ją dwóch francuskich twórców - scenarzysta Rene Goscinny i rysownik Albert Uderzo. Dzielnego Gala pokochali nie tylko Europejczycy, ale również mieszkańcy Japonii i Ameryki. Komiksy z jego udziałem przetłumaczono na kilkanaście języków, nawet na starożytną grekę. Album "Asterix i Wikingowie" ukazał się w 1966 roku i był dziewiątym z kolei wydawnictwem o przygodach mieszkańców Galii. Jego ekranizacja kosztowała aż 22 miliony euro. Przy produkcji, pod wodzą duńskiego reżysera STEFANA FJELDMARKA, pracowało prawie 500 osób z całej Europy. Na potrzeby animacji powstało sto tysięcy obrazków.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...