Ale kino+
alekino+
Film. Asterix i Wikingowie

Asterix i Wikingowie

Astérix et les Vikings
film animowany, Dania/Francja, 2006, 75 min.
reżyseria: Jesper Møller, Stefan Fjeldmark
obsada: Jacques Frantz, Roger Carel, Sara Forestier
Premiera w Ale kino+: 23.07.2012 r.
5.00
343
10 głosy | 102 miejsce w rankingu
Asterix i Wikingowie

W tej barwnej animacji dzielni Asterix i Obelix stoczą bój z wikingami, którzy przybywają do wioski Galów, by dowiedzieć się, czym jest strach.

Wikingowie, znani z odwagi i męstwa, wierzą, że strach dodaje skrzydeł. Jednak lęk jest dla nich pojęciem obcym. By poczuć jego smak, udają się do wioski Galów. Zamierzają znaleźć tam nauczyciela strachu. Niestety dość niefortunnie na swojego mentora wybierają Trendiksa, jednego z najbardziej bojaźliwych członków galijskiej społeczności. Oczywiście nieustraszeni Asterix i Obelix ruszają w pogoń za uprowadzonym. Na ich drodze niespodziewanie pojawi się Abba, piękna córka wodza wikingów, która sprawi, że ich normandzka przygoda będzie jeszcze bardziej ekscytująca.

Postać Asteriksa narodziła się na początku lat 60. Stworzyło ją dwóch francuskich twórców - scenarzysta Rene Goscinny i rysownik Albert Uderzo. Dzielnego Gala pokochali nie tylko Europejczycy, ale również mieszkańcy Japonii i Ameryki. Komiksy z jego udziałem przetłumaczono na kilkanaście języków, nawet na starożytną grekę. Album "Asterix i Wikingowie" ukazał się w 1966 roku i był dziewiątym z kolei wydawnictwem o przygodach mieszkańców Galii. Jego ekranizacja kosztowała aż 22 miliony euro. Przy produkcji, pod wodzą duńskiego reżysera STEFANA FJELDMARKA, pracowało prawie 500 osób z całej Europy. Na potrzeby animacji powstało sto tysięcy obrazków.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...