Ale kino+
alekino+
Film. ATAK NA ENTEBBE

ATAK NA ENTEBBE

Raid on Entebbe
dramat, USA, 1977, 150 min.
reżyseria: Irvin Kershner
obsada: Allan Arbus, Tige Andrews
Premiera w Ale kino+: 18.01.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 489 miejsce w rankingu

Film oparty na faktach opowiadający o porwaniu samolotu Air France przez członków Organizacji Wyzwolenia Palestyny.

Na pokładzie samolotu znajdowało się około 100 pasażerów z izraelskim paszportem. Porywacze uprowadzają samolot i zmuszają pilotów do lądowania na lotnisku w Entebbe w Ugandzie. Władze izraelskie nie chcąc negocjować z Palestyńczykami wysyłają specjalną grupę komandosów dla odbicia uwięzionych pasażerów. Precyzyjnie przygotowana operacja zostaje uwieńczona sukcesem: wszyscy pasażerowie odzyskują wolność. Jednym z uczestników tej akcji był izraelski żołnierz Jonathan Netanyahu... "Atak na Entebbe" otrzymał w 1978 roku amerykańską nagrodę Golden Globes dla najlepszego filmu telewizyjnego.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...