Ale kino+
alekino+
Film. ATLANTIC CITY

ATLANTIC CITY

Atlantic City
dramat obyczajowy, USA, 1980, 104 min.
reżyseria: Louis Malle
obsada: Burt Lancaster, Kate Reid, Michel Piccoli, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 29.12.2002 r.
4.00
343
8 głosy | 429 miejsce w rankingu

Atlantic City, nadmorskie miasto na Wschodnim Wybrzeżu, stające się stopniowo mekką hazardzistów.

Lou (Burt Lancaster), starzejący się gangster, który w świecie przestępczym nie doszedł do niczego, poznaje Sally (Susan Sarandon), młodą kelnerkę marzącą o zawodzie krupierki. Wkrótce przez jej męża Dave'a (Robert Joy) natrafia na wielką ilość heroiny, co nieoczekiwanie zmusi go do ucieczki z miasta. Towarzyszyć mu będzie Sally, zamieszana w aferę z narkotykiem...

Film Louisa Malle, przedstawiciela francuskiej nowej fali ("Windą na szafot", "Kochankowie"), uhonorowany Złotym Lwem na MFF w Wenecji, oraz nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych za film, scenariusz, reżyserię oraz kreację Burta Lancastera.

"Atlantic City", do którego scenariusz napisał uznany amerykański dramaturg John Guare, otrzymał również pięć nominacji do Oscara.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...