Ale kino+
alekino+
Film. AUSTRALIA

AUSTRALIA

Australia
obyczajowy, Francja/Szwajcaria/Belgia, 1989, 119 min.
reżyseria: Jean-Jacques Andrien
obsada: Fanny Ardant, Jeremy Irons, Tcheky Karyo, Tchéky Karyo
Premiera w Ale kino+: 1.11.2000 r.
3.00
343
6 głosy | 1658 miejsce w rankingu

Edward Pierson po zakończeniu II Wojnie Światowej wyjeżdżał do Australii. Pragnie zapomnieć o przeszłości i śmierci dziewczyny, z którą miał dziecko. Rozpoczyna życie na nowo jako handlarz wełną, samotnie wychowując córkę Saturday.

Kilkanaście lat później krewni z Belgii proszą go o pomoc w rozwiązaniu problemów rodzinnej firmy. Powrót do ojczyzny i spotkanie z rodziną ujawnia głęboko skrywane sekrety. Staje się również początkiem płomiennego romansu z piękną Belgijką Jeanne (Fanny Ardent).

CIEKAWOSTKI: Nagroda w Wenecji za zdjęcia dla Yorgosa Arvanitisa

CIEKAWOSTKI: Najważniejsze filmy, w których zagrał Jeremy Irons: "Miłość Swanna" (1984), "Misja" (1986), "Dom dusz" (1993), "Ukryte pragnienia" (1996), "Lolita" (1997)
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...