Ale kino+
alekino+
Film. AUTOSTOPOWICZ

AUTOSTOPOWICZ

The Hitcher
thriller, USA, 1986, 94 min.
reżyseria: Robert Harmon
obsada: C. Thomas Howell, Jennifer Jason Leigh, Rautger Hauer
Premiera w Ale kino+: 4.11.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 477 miejsce w rankingu

Jim Halsey (C. Thomas Howell) podróżuje cadillackiem z Chicago do San Diego, gdzie ma odstawić samochód do właściciela. Po drodze zabiera autostopowicza, Johna Rydera (Rautger Hauer). Ten okazuje się psychopatą.

Wyznaje przerażonemu chłopakowi, że właśnie zabił człowieka. Jimowi udaje się pozbyć mordercy, ale to dopiero początek koszmaru. Ryder śledzi chłopaka i zabija wszystkich, z którymi ten miał styczność, ściągając na niego wszystkie podejrzenia. Ostatnim ratunkiem dla Jima okaże się dziewczyna z przydrożnego baru (Janifer Jason Leigh).

W rolę głównego bohatera wcielił się Rautger Hauer, z pochodzenia Holender, zagrał m.in. w filmach: "Nocny jastrząb" Bruce'a Malmutha (1981), "Łowca androidów" Ridleya Scotta (1982). Zobaczymy również Jennifer Jason Leigh (Nash), znaną z takich filmów jak:"Na skróty" Altmana (1993), "Hudsucker Proxy" braci Cohen (1994), "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland(1997).
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...