Ale kino+
alekino+
Film. AUTOSTOPOWICZ

AUTOSTOPOWICZ

The Hitcher
thriller, USA, 1986, 94 min.
reżyseria: Robert Harmon
obsada: C. Thomas Howell, Jennifer Jason Leigh, Rautger Hauer
Premiera w Ale kino+: 4.11.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 477 miejsce w rankingu

Jim Halsey (C. Thomas Howell) podróżuje cadillackiem z Chicago do San Diego, gdzie ma odstawić samochód do właściciela. Po drodze zabiera autostopowicza, Johna Rydera (Rautger Hauer). Ten okazuje się psychopatą.

Wyznaje przerażonemu chłopakowi, że właśnie zabił człowieka. Jimowi udaje się pozbyć mordercy, ale to dopiero początek koszmaru. Ryder śledzi chłopaka i zabija wszystkich, z którymi ten miał styczność, ściągając na niego wszystkie podejrzenia. Ostatnim ratunkiem dla Jima okaże się dziewczyna z przydrożnego baru (Janifer Jason Leigh).

W rolę głównego bohatera wcielił się Rautger Hauer, z pochodzenia Holender, zagrał m.in. w filmach: "Nocny jastrząb" Bruce'a Malmutha (1981), "Łowca androidów" Ridleya Scotta (1982). Zobaczymy również Jennifer Jason Leigh (Nash), znaną z takich filmów jak:"Na skróty" Altmana (1993), "Hudsucker Proxy" braci Cohen (1994), "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland(1997).
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...