Ale kino+
alekino+
Film. AUTOSTOPOWICZ

AUTOSTOPOWICZ

The Hitcher
thriller, USA, 1986, 94 min.
reżyseria: Robert Harmon
obsada: C. Thomas Howell, Jennifer Jason Leigh, Rautger Hauer
Premiera w Ale kino+: 4.11.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 477 miejsce w rankingu

Jim Halsey (C. Thomas Howell) podróżuje cadillackiem z Chicago do San Diego, gdzie ma odstawić samochód do właściciela. Po drodze zabiera autostopowicza, Johna Rydera (Rautger Hauer). Ten okazuje się psychopatą.

Wyznaje przerażonemu chłopakowi, że właśnie zabił człowieka. Jimowi udaje się pozbyć mordercy, ale to dopiero początek koszmaru. Ryder śledzi chłopaka i zabija wszystkich, z którymi ten miał styczność, ściągając na niego wszystkie podejrzenia. Ostatnim ratunkiem dla Jima okaże się dziewczyna z przydrożnego baru (Janifer Jason Leigh).

W rolę głównego bohatera wcielił się Rautger Hauer, z pochodzenia Holender, zagrał m.in. w filmach: "Nocny jastrząb" Bruce'a Malmutha (1981), "Łowca androidów" Ridleya Scotta (1982). Zobaczymy również Jennifer Jason Leigh (Nash), znaną z takich filmów jak:"Na skróty" Altmana (1993), "Hudsucker Proxy" braci Cohen (1994), "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland(1997).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...