Ale kino+
alekino+
Film. AWANTURA W PUTMAN'S LANDING

AWANTURA W PUTMAN'S LANDING

Rally'round the Flag, Boys!
komedia, USA, 1958, 103 min.
reżyseria: Leo McCarey
obsada: Jack Carson, Joan Collins, Joanne Woodward, Paul Newman
Premiera w Ale kino+: 15.01.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 307 miejsce w rankingu

Życie Harry'ego Bannermana (Paul Newmann) byłoby całkiem przyjemne, gdyby nie to, że jego żona Grace (Joanne Woodward) nigdy nie ma dla niego czasu.

Angażuje się ona we wszelkie komitety organizacyjne oraz akcje protestacyjne, jakie tylko może znaleźć, a swój czas dzieli między zebrania, narady i przyjęcia charytatywne. Prawdziwe problemy zaczynają się, kiedy wychodzi na jaw, że w okolicy powstać ma tajna jednostka wojskowa. Grace wysyła męża z misją do Waszyngtonu, aby nakłonił władze wojskowe do zmiany decyzji. Harry, chcąc nie chcąc wyrusza, aby wypełnić powierzone mu zadanie. Zamiast jednak walczyć o interesy mieszkańców miasteczka podejmuje się misji pojednawczej. Jako oficer rezerwy zostaje zaangażowany przez armię w celu negocjacji z protestującymi. Jego żona wstępuje do komitetu protestującego przeciw powstaniu bazy i z całego serca walczy o niedopuszczenie do budowy...

Główne role zagrali Paul Newmann i Joanne Woodward, którzy podczas realizacji filmu byli małżeństwem. Zobaczymy również znana potem z seriali telewizyjnych Joan Collins.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...