Ale kino+
alekino+
Film. AZJATYCKA ODYSEJA FILMOWA: OKRES TRZECH KRÓLESTW W CHIŃSKIM FILMIE

AZJATYCKA ODYSEJA FILMOWA: OKRES TRZECH KRÓLESTW W CHIŃSKIM FILMIE

Asian Cinema Odyssey. Chinese Films in the Three Kingdoms
film dokumentalny, 52 min.

Premiera w Ale kino+: 19.11.2006 r.
343

Unikatowy, 12- odcinkowy cykl dokumentalny o przeszłości i teraźniejszości kinematografii Azji. Ta bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej różnorodnych na świecie, jest zarazem mocną alternatywa dla pełnych uproszczeń i schematów produkcji hollywoodzkich. Podróż po azjatyckiej kinematografii kontynuujemy w drugim już odcinku poświęconym Chinom - krajowi, którego filmy ("Hero", "Dom latających sztyletów") od lat urzekają publiczność zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie.

Dalsza część podróży po chińskim kinie ostatnich lat. Wraz z twórcami odwiedzimy m.in. plan zdjęciowy "Qian Li Zou Ji" ("Riding Alone for Thousands of Miles"), ostatniego jak dotąd filmu wielkiego Yimou Zhanga, twórcy "Hero" i "Domu latających sztyletów". Zobaczymy też kulisy powstawania innego hitu azjatyckiego kina, "Przysięgi" Kaige Chena, która w lipcu 2006 roku weszła na ekrany polskich kin. Poznamy również "od kuchni" dwie gigantyczne wytwórnie filmowe w Chinach - Century Hero Film Investment Company i Beijing New Picture.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...