Ale kino+
alekino+
Film. AZYL

AZYL

Sanctuary
dramat, USA, 1961, 86 min.
reżyseria: Tony Richardson
obsada: Bradford Dillman, Lee Remick, Reta Shaw, Yves Montand
Premiera w Ale kino+: 17.12.1999 r.
3.00
343
3 głosy | 646 miejsce w rankingu

Czarna opiekunka do dziecka jest oskarżona o zamordowanie syna Temple (L.Remick) i Gowana (B.Dillman).

Chcąc uratować skazaną na śmierć, Temple udaje się do swego ojca, człowieka o dużych wpływach, by mu opowiedzieć całą prawdę o tym co zaszło. Wszystko zaczęło się od pewnego balu, na który udała się wraz ze swym przyszłym mężem Gowanem. W drodze powrotnej szukając schronienia przed nocą, Temple zostaje zgwałcona przez Candiego (Y.Montand), drobnego przemytnika. Po tym zdarzeniu Temple żyje przez jakiś czas z Candym i dopiero po otrzymaniu wiadomości o jego śmierci decyduje się na powrót do domu i poślubienie Gowana. Po zamążpójściu jej życie toczy się spokojnym trybem, aż do dnia, w którym w jej domu ponownie pojawia się Candy.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...