Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Babcia wyjeżdża

Babcia wyjeżdża


film krótkometrażowy, Polska, 2009, 18 min.
reżyseria: Tomasz Jurkiewicz
obsada: Juliusz Krzysztof Warunek, Łukasz Czeladzki, Stanisława Łopuszańska
Premiera w Ale kino+: 27.01.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 68 miejsce w rankingu
Babcia wyjeżdża

16-letni Jurek mieszka na wsi, ma problemy w szkole i domu. Okłamuje innych i siebie. Jedyne miłe chwile spędza z ukochaną babcią. Kiedy ta trafia nagle do szpitala, życie chłopca diametralnie się zmienia.

Film zdobył m.in. główną nagrodę na katowickim Węgiel Student Film Festival oraz nagrodę publiczności krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Etiuda & Anima" i Visegrad Shots on Tour w Budapeszcie. Był również pokazywany na festiwalach w Karlovych Varach, Seulu, Sankt Petersburgu oraz Ostravie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...