Ale kino+
alekino+
Film. Babe - świnka z klasą

Babe - świnka z klasą

Babe
familijny, USA, 1995, 89 min.
reżyseria: Chris Noonan
obsada: James Cromwell, Magda Szubanski, Paul Goddard, Wade Hayward, Zoe Burton
Premiera w Ale kino+: 6.07.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 511 miejsce w rankingu
Babe - świnka z klasą

Uhonorowane Oscarem kino familijne opowiadające o przygodach sympatycznej świnki, która pragnie zostać psem pasterskim.

Malutka świnka o imieniu Babe jest sierotą. Jej rodziców sprzedano do rzeźni. Ona sama ma zostać główną nagrodą w konkursie organizowanym na wiejskim targu. Jego zwycięzca, farmer Arthur Hoggett (nominowany za tę rolę do Oscara James Cromwell) przywozi trofeum do swojego gospodarstwa. Babe nie może się tam na początku odnaleźć. Szybko jednak zaprzyjaźnia się z suczką Muchą, a z czasem także z innymi mieszkańcami farmy. Świnka nie boi się marzyć. Pewnego dnia postanawia, że pójdzie w ślady Muchy i zostanie psem pasterskim. Czy uda jej się dopiąć swego?

Znakomite kino familijne na podstawie powieści Dicka Kinga-Smitha pt. "The Sheep Pig". Ciepła, pełna wzruszeń i humoru opowieść o śwince, która nie boi się marzyć. Twórcami filmu są CHRIS NOONAN ("Miss Potter") i odpowiedzialny wraz z nim za scenariusz George Miller (cykl "Mad Max", "Czarownice z Eastwick", "Olej Lorenza") - znany reżyser, nagrodzony Oscarem za animację "Happy Feet: Tupot małych stóp". Aktorsko-animowana opowieść o śwince Babe stała się światowym przebojem, wzbudzając ogromne zainteresowanie nie tylko wśród widzów, ale i krytyków. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, wśród nich Oscara za najlepsze efekty specjalne i sześć innych nominacji do tej nagrody (w tym za reżyserię, scenariusz i dla najlepszego filmu), statuetkę Złotego Globu w kategorii "najlepsza komedia lub musical" oraz cztery nominacje do BAFTY. Autorem zachwycających zdjęć jest laureat Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Andrew Lesnie (trylogia "Władca Pierścieni").
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...