Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Babe - świnka z klasą

Babe - świnka z klasą

Babe
familijny, USA, 1995, 89 min.
reżyseria: Chris Noonan
obsada: James Cromwell, Magda Szubanski, Paul Goddard, Wade Hayward, Zoe Burton
Premiera w Ale kino+: 6.07.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 511 miejsce w rankingu
Babe - świnka z klasą

Uhonorowane Oscarem kino familijne opowiadające o przygodach sympatycznej świnki, która pragnie zostać psem pasterskim.

Malutka świnka o imieniu Babe jest sierotą. Jej rodziców sprzedano do rzeźni. Ona sama ma zostać główną nagrodą w konkursie organizowanym na wiejskim targu. Jego zwycięzca, farmer Arthur Hoggett (nominowany za tę rolę do Oscara James Cromwell) przywozi trofeum do swojego gospodarstwa. Babe nie może się tam na początku odnaleźć. Szybko jednak zaprzyjaźnia się z suczką Muchą, a z czasem także z innymi mieszkańcami farmy. Świnka nie boi się marzyć. Pewnego dnia postanawia, że pójdzie w ślady Muchy i zostanie psem pasterskim. Czy uda jej się dopiąć swego?

Znakomite kino familijne na podstawie powieści Dicka Kinga-Smitha pt. "The Sheep Pig". Ciepła, pełna wzruszeń i humoru opowieść o śwince, która nie boi się marzyć. Twórcami filmu są CHRIS NOONAN ("Miss Potter") i odpowiedzialny wraz z nim za scenariusz George Miller (cykl "Mad Max", "Czarownice z Eastwick", "Olej Lorenza") - znany reżyser, nagrodzony Oscarem za animację "Happy Feet: Tupot małych stóp". Aktorsko-animowana opowieść o śwince Babe stała się światowym przebojem, wzbudzając ogromne zainteresowanie nie tylko wśród widzów, ale i krytyków. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, wśród nich Oscara za najlepsze efekty specjalne i sześć innych nominacji do tej nagrody (w tym za reżyserię, scenariusz i dla najlepszego filmu), statuetkę Złotego Globu w kategorii "najlepsza komedia lub musical" oraz cztery nominacje do BAFTY. Autorem zachwycających zdjęć jest laureat Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Andrew Lesnie (trylogia "Władca Pierścieni").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...