Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BAD COMPANY

BAD COMPANY


komedia, USA/Czechy, 2002, 112 min.
reżyseria: Joel Schumacher
obsada: Anthony Hopkins, Chris Rock, Gabriel Macht, Peter Stormare
Premiera w Ale kino+: 26.11.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 484 miejsce w rankingu
BAD COMPANY

Sensacyjna komedia z bombą atomową przygotowaną do zdetonowania w Nowym Jorku oraz Anthonym Hopkinsem, który musi wyszkolić na Jamesa Bonda kompletnego żółtodzioba w osobie Chrisa Rocka. Za całą tą intrygą stoi niedościgły mistrz hollywoodzkiego kina akcji, producent Jerry Bruckheimer.

Drobny cwaniaczek i uliczny kombinator Jake Pope (Chris Rock) dowiaduje się, że miał brata bliźniaka, z którego istnienia przez całe życie nie zdawał sobie sprawy. Niestety ta wiadomość dociera za późno. Brat bohatera był asem wywiadu i właśnie zginął w akcji. CIA składa Jake'owi propozycję nie do odrzucenia. Ma zastąpić zabitego brata i dokończyć operację przeciw terrorystom, którzy planują zdetonować bombę atomową w Nowym Jorku. Bohater o pracy tajnego agenta nie wie oczywiście nic, ale CIA może mu dać zaledwie 9 dni na szkolenie. W tym czasie Jake ze zwykłego chłopaka ma się zmienić w superszpiega. W tej przemianie Jake'owi pomaga Gaylord Oakes (Anthony Hopkins) doświadczony agent-weteran, który występuje w roli mentora młodego człowieka. Nauka nie idzie w las; Jake godnie zastępuje brata, a walczy z terrorystami z tym większym zapałem, że złoczyńcy porwali mu narzeczoną.

"Bad Company" było jedną z ostatnich dużych hollywoodzkich produkcji, w których uwieczniono wieżowce World Trade Center. Premiera filmu planowana była na jesień 2001, ale ze względu na zamachy 11 września, trzeba ją było opóźnić - w obliczu realnej tragedii nie wypadało pokazywać filmu, którego fabuła koncentruje się wokół fikcyjnego terrorystycznego ataku na Nowy Jork.

Zostawiając ponury kontekst 11 września na boku, "Bad Company" to łatwa i szybka rozrywka w czystej postaci. Fabuła nie wykracza poza gatunkowe schematy filmów sensacyjnych, ale jakość produkcji jest pierwszorzędna, a dawki adrenaliny i akcji obfite. Taka jest filozofia kina Jerry'ego Bruckheimera - jednego z najbardziej kasowych producentów Hollywood, spod którego ręki jeden za drugim wychodzą wielkie przeboje. Bruckheimer ma na koncie takie sukcesy jak "Armageddon". "Bad Boys", "Twierdza", "Pearl Harbor", "Helikopter w ogniu" czy "Piraci z Karaibów". Super-producent otoczył się podzielającymi jego wizję kina rozrywkowego sprawnymi, dynamicznymi realizatorami, takimi jak Tony Scott czy JOEL SCHUMACHER ("Batman Forever", "Telefon"), który wyreżyserował "Bad Company".

W widowiskach firmowanych przez Bruckheimera nie może zabraknąć gwiazd i "Bad Company" nie jest wyjątkiem. Film przynosi niekonwencjonalny duet aktorski; cieszący się w Stanach ogromną popularnością młody afroamerykański komik Chris Rock występuje u boku Anthony'ego Hopkinsa, brytyjskiego mistrza, który równie dobrze czuje się w artystycznych, ambitnych przedsięwzięciach, co w rozbrzmiewających hukiem eksplozji rozrywkowych widowiskach w rodzaju "Bad Company".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...