Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BAGDAD CAFE

BAGDAD CAFE

Bagdad cafe
komedia, Niemcy/USA 1988, 88 min.
reżyseria: Percy Adlon
obsada: CCH Pounder, Christine Kaufmann, Jack Palance, Marianne Sagebrecht
Premiera w Ale kino+: 10.05.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 59 miejsce w rankingu

Jasmin (Marianne Sagebrecht) przypadkowo dociera do motelu Bagdad Cafe znajdującego się po środku pustyni Mohave w Stanach Zjednoczonych. Wynajmuje pokój, w którym dawno nikt nie mieszkał.

Okazuje się, że Jasmin przez pomyłkę ma ze sobą walizkę pełną męskich ubrań, co dla właścicielki motelu Brendy (C.C.H.Pounder) wydaje się podejrzane. Brenda trzyma motel i bar pod swoimi rządami. Ma dużo pracy i wymaga, aby jej mąż i obsługa ciężko pracowali. Po kolejnej kłótni opuszcza ją mąż. Także z dwójką nastoletnich dzieci nie układa się jej najlepiej. Z kolei Jasmin ma dużo czasu i nie wie czym się zająć. Postanawia trochę jej pomóc. Sprząta biuro, co niestety nie podoba się Brendzie. Z czasem kobiety zaczynają się przyjaźnić. Pewnego dnia Jasmin ujawnia swoje czarodziejskie moce, a Bagdad Cafe staje się najpopularniejszym miejscem w okolicy.

Film był nominowany do Oskara w kategorii najlepszej piosenki oraz otrzymał francuską nagrodę Akademii Filmowej- Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...