Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BAJZEL NA KÓŁKACH

BAJZEL NA KÓŁKACH

Carpool
komedia, USA, 1996, 89 min.
reżyseria: Arthur Hiller
obsada: David Paymer, Rhea Perlman, Rod Steiger, Tom Arnold
Premiera w Ale kino+: 24.02.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 341 miejsce w rankingu

Szalona komedia o rozterkach współczesnych ojców w reżyserii twórcy "Love Story".

Daniel Miller (David Paymer) to typowy współczesny pracoholik, który - na szczęście albo i nie - znalazł w godzinach wolnych od pracy czas, żeby ożenić się i spłodzić dwoje dzieci. Rodzina nie wpłynęła jednak zanadto na zmianę jego trybu życia. Nadal większość czasu spędza w pracy, do której - jest z tego bardzo dumny - nigdy się nie spóźnia. Pewnego dnia, który ma być dla Daniela początkiem wielkiej zawodowej kariery, sytuacja wymyka się jednak spod kontroli. Jego żona budzi się z potworną grypą, wobec czego przypadający na nią akurat dziś obowiązek odwiezienia do szkoły dzieci swoich i sąsiadów, spada na Daniela. Karierowicz, choć obsesyjnie boi się spóźnić, rad nie rad pakuje więc dzieci do minivana i wyrusza po resztę pasażerów. Po drodze okazuje się jednak, że dzieciaki są bez śniadania. Z pokaźną grupką małolatów Daniel zatrzymuje się, żeby kupić ciastka i wtedy właśnie staje się ofiarą rabunkowego napadu. Sprawa pogarsza się jeszcze bardziej, kiedy pomyłkowo wzięty za napastnika Franklin Laszlo (Tom Arnold), jeden z klientów sklepu, w desperacji bierze Daniela i pasażerów jego minivana jako zakładników i - aby uniknąć aresztu - wraz z nimi rozpoczyna swoją wielką ucieczkę.

Szalona komedia "Bajzel na kółkach" to jedna z produkcji ARTHURA HILLERA, twórcy niezapomnianej, nominowanej do Oscara "Love Story" czy głośnego "Człowieka z La Manchy" z Sophią Loren w roli głównej. Hiller zaczynał jako współreżyser wielu telewizyjnych seriali, m.in. "Route 66" czy "Gunsmoke". Przełom w jego karierze nastąpił w 1971 roku, kiedy jego komediodramat "The Hospital" otrzymał Oscara za scenariusz oraz Srebrnego Niedźwiedzia i OCIC Award w Berlinie. Ten sukces otworzył Hillerowi drogę do wielkiego kina, ale również do filmowych elit Ameryki. Reżyser został przewodniczącym Director's Guild of America, a później również Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Hiller ceniony był zwłaszcza za wyjątkowy talent do pracy z aktorami. Dzięki rolom w jego filmach aż pięciu aktorów zdobyło nominacje do Oscara: Ryan O'Neal, Ali MacGraw, John Marley, Maximilian Schell i George C. Scott. "W "Bajzlu na kółkach" reżyser, obok potężnej dawki humoru, zawarł jeszcze własne przesłanie na temat bycia ojcem w XX wieku. Zestawił odpowiedzialnego, punktualnego i do bólu pochłoniętego karierą zawodową Daniela z Franklinem, obdarzonym wielkim sercem pechowcem, który do końca nie wyrósł jeszcze z krótkich spodenek. Podczas ich wspólnej eskapady w nieznane wyszło na jaw, że dużo większy respekt i sympatię dzieci zyskał "zły porywacz", a nie "dobry tatuś".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...