Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BAL

BAL

Le Bal
muzyczny, Algieria/Francja/Włochy, 1983, 107 min.
reżyseria: Ettore Scola
obsada: Arnault LeCarpentier, Etienne Guichard, Francesco De Rosa, Regis Bouquet
Premiera w Ale kino+: 6.01.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 55 miejsce w rankingu

Niekonwencjonalne, intrygujące dzieło, w którym taniec i pantomima stanowią główną oś fabuły.

To właśnie one odzwierciedlają wydarzenia z przeszłości Francji - od roku 1936 do 1984. Akcja rozgrywa się w wielkiej sali tanecznej, przez którą przewija się mnóstwo najróżniejszych osób. Niektórzy z nich są nieśmiali, inni czują się zawiedzeni w miłości. Nie brak konformistów, buntowników i szczęśliwie zakochanych. W filmie nie pada ani jedno słowo, lecz nie trudno odgadnąć danej epoki: są rewolucyjne dźwięki odzwierciedlające czasy Frontu Ludowego, skoczny rock'n'roll to lata 50. ubiegłego wieku, zaś dyskotekowe, elektroniczne rytmy przypominają wczesne lata 80.

Obraz został uhonorowany Srebnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie, a Ettore Scola nagrodzono za reżyserię. Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...