Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bandolero!

Bandolero!


western, USA, 1968, 102 min.
reżyseria: Andrew V. McLaglen
obsada: Dean Martin, George Kennedy, James Stewart, Raquel Welch
Premiera w Ale kino+: 28.03.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 471 miejsce w rankingu
Bandolero!

"Bandolero!" w reżyserii nominowanego do Oscara za "Shenandoah" Andrew V. McLaglena to western przyprawiony solidną dawką humoru. W rolach głównych James Stewart i piękna Raquel Welch.

Mace Bishop (James Stewart) przybywa do miasta w przebraniu kata. Na szubienicy ma zawisnąć jego brat - Dee (Dean Martin). Mace'owi nie tylko uda się odbić skazańca, ale zdąży jeszcze obrabować bank, nim trzeba będzie rozpocząć strategiczny odwrót. Zakładniczką zostanie Maria (Raquel Welch). Jej mąż zginął podczas napadu, za który Dee trafił na szubienicę. Za zbiegami rusza pościg, na jego czele staje szeryf July Johnson (George Kennedy). Uciekinierzy dotrą aż na tereny przygraniczne Meksyku, jak mówi Maria, teritorio bandolero, rejony bardzo niebezpieczne dla gringos - białych.

"Bandolero!" powstał w 1968, w czasie dla westernu kluczowym. Tak zwana "Dollarowa trylogia" Sergio Leone była już ukończona, za rok Sam Peckinpah miał pokazać "Dziką bandę". W filmie McLaglena można wyczuć nadchodzące zmiany, choć nie jest to jeszcze całkowite przewartościowanie gatunku. "Bandolero!" przyprawiony jest solidną dawką humoru. W jednej z głównych ról występuje Raquel Welch, żywa legenda, symbol seksu, samozwańcza następczyni Marilyn Monroe, niezapomniana Loana z "Miliona lat przed naszą erą". W 1975 roku została uhonorowana Złotym Globem za rolę Constance de Bonacieux w "Trzech muszkieterach" Richarda Lestera. Drugą, nie mniej jasną gwiazdą filmu, jest weteran westernu James Stewart. Aktor sześć razy był nominowany do Oscara. Otrzymał dwie statuetki, w tym jedną honorową.

SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...