Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Bańka mydlana

Bańka mydlana

Ha-Buah
komediodramat, Izrael, 2006, 117 min.
reżyseria: Eytan Fox
obsada: Alon Frideman, Daniela Vritzer, Ohad Knoller, Yousef "Joe" Sweid
Premiera w Ale kino+: 14.07.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 27 miejsce w rankingu
Bańka mydlana
1
2

Nagrodzony w Berlinie film Eytana Foxa o miłości pomiędzy Izraelczykiem i Palestyńczykiem jako współczesny wariant historii "Romea i Julii".

Trójka przyjaciół - Noam, Lulu oraz Yelli - żyje beztrosko w Tel Awiwie. Dramatyczne wydarzenia związane z konfliktem izraelsko-arabskim docierają tu głównie za pośrednictwem telewizji. Czas spędzają na imprezowaniu i angażowaniu się od czasu do czasu w akcje "przeciwko okupacji". Iluzoryczna, bezpieczna "bańka", w której żyli dotychczas ma jednak niebawem pęknąć. Po drugiej stronie, w zamkniętym kręgu tradycji żyje młody Palestyńczyk Ashraf. Na granicy z Izraelem poznaje Noama. Między mężczyznami zawiązuje się uczucie. Będą musieli zmierzyć się nie tylko z piętnem zakazanej miłości, ale także z kulturowymi uprzedzeniami.

EYTAN FOX jest najbardziej znanym reżyserem gejowskim z Izraela. W życiu i pracy pomaga mu jego partner, producent i scenarzysta, Gal Uchovsky. Są w swoim kraju parą "celebrytów". Przed laty poruszenie wywołał film Foxa "Yossi i Jagger", historia miłosna rozgrywająca się w izraelskiej armii. Jakiś czas temu ale kino! pokazywało inne dzieło tego reżysera, "Chodząc po wodzie", w którym agent Mosadu jedzie do Niemiec zlikwidować sędziwego zbrodniarza z czasów nazizmu. We wstrząsającej, nagrodzonej na festiwalu w Berlinie "Bańce mydlanej" (2006) Fox zderza kosmopolityczną, liberalną atmosferę Tel Awiwu z surową, restrykcyjną kulturą arabską. Główni bohaterowie filmu, kochankowie Noam (Ohad Knoller) i Ashraf (Yousef 'Joe" Sweid), pochodzą z wrogich sobie nacji - żydowskiej i palestyńskiej. Ich romans staje się więc współczesnym wariantem historii "Romea i Julii".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...