Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BANNION

BANNION

The Big Heat
film noir, USA, 1953, 86 min.
reżyseria: Fritz Lang
obsada: Glenn Ford, Gloria Grahame, Jocelyn Brando, Lee Marvin
Premiera w Ale kino+: 29.03.2004 r.
4.00
343
4 głosy | 625 miejsce w rankingu

Sierżant Bannion (Glenn Ford) prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa swojego kolegi po fachu, Duncana. Żona Duncana (Jeanette Nolan) twierdzi, że jego powodem była nieuleczalna choroba.

Bannion dowiaduje się jednak, że Duncan był zupełnie zdrów. Małego tego - planował nawet rozwód i rozpoczęcie nowego życia z kochanką. Ta ostatnia zostaje wkrótce zamordowana, a przełożeni zakazują dociekliwemu policjantowi zajmować się jej śmiercią. W odpowiedzi Bannion zwalnia się ze służby, by działać dalej na własną rękę. W trakcie prywatnego dochodzenia dowiaduje się, że jego kolega był członkiem gangu, który rządzi miastem, korumpując lub zastraszając niewygodnych pracowników aparatu sprawiedliwości i świadków.

Bohater filmu FRITZA LANGA (autora epokowego "Metropolis") nie budzi ciepłych uczuć. Stosując równie brutalne metody co jego przeciwnicy, samotnie zmierza do celu. W mrocznym świecie, w którym przyszło mu działać nie ma miejsca na sentymenty. Wygrać mogą tylko najsilniejsi i najbardziej bezwzględni. W czasach, gdy powstał "Bannion", podobne ujęcie głównej postaci było nowością, nawet jeśli chodzi o nurt noir, do którego klasycznych osiągnięć należy obraz Langa. Przypomina on bardziej dreszczowce z lat 70., 80. i współczesne, niż filmy kręcone niedługo po II wojnie światowej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...