Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BAPTEM

BAPTEM


obyczajowy, Francja, 1989, 123 min.
reżyseria: Rene Feret
obsada: Edith Scob, Jacques Bonnaffe, Jacques Bonnaffé, Jean-Yves Bertheloot, Valerie Stroh
Premiera w Ale kino+: 10.07.1999 r.
343

Aline (V.Stroh), jest najładniejszą dziewczyną w Auchy-les-Mines, małym miasteczku w północnej Francji. W 1935 roku wychodzi za mąż za Pierra Glavet (J.Y.Bertheloot) zajmującego się sprzedażą masła na bazarze.

Po powrocie z podróży poślubnej na Korsykę Pierre jest zmuszony poszukać sobie innej pracy. W 1939 roku młode małżeństwo przeżywa pierwszy dramat związany ze śmiercią ich synka Remiego, który ginie w pożarze. Mijają lata, Aline i Pierre mają dwóch kolejnych synów: Francois i Remi. Życie rodziny Glavet toczy się normalnym rytmem, aż do dnia, w którym okazuje się, że Pierre jest ciężko chory.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...