Ale kino+
alekino+
Film. BARBARELLA

BARBARELLA


film science-fiction, Francja/Włochy, 1968, 94 min.
reżyseria: Roger Vadim
obsada: Anita Pallenberg, Claude Dauphin, Jane Fonda, John Phillip Law, Marcel Marceau, Milo O'Shea, Serge Marquand, Veronique Vendell
Premiera w Ale kino+: 17.12.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 77 miejsce w rankingu
© Paramount Pictures

Popkulturowe arcydzieło Rogera Vadima - ekranizacja kultowego francuskiego komiksu przeznaczonego zdecydowanie dla dorosłych. "Barbarella" to zaproszenie w bajecznie kiczowaty świat erotycznego science-fiction - świat aniołów, szalonych naukowców i maszyn rozkoszy, w którym króluje olśniewająco piękna Jane Fonda w kostiumie od Paco Rabanne.

Jest rok 40 000. Dysponująca porażającym seksapilem agentka Barbarella (Jane Fonda), dostaje od Prezydenta Ziemi specjalną misję. Ma udać się na planetę Lythion, do miasta występku SoGo (jak Sodoma i Gomora), w którym co godzinę wymyślany jest nowy rodzaj grzechu. Zadaniem Barbarelli jest unieszkodliwienie osobnika nazwiskiem Duran Duran (Milo O'Shea), szalonego naukowca, którego erotyczne eksprymenty zagrażają kosmicznej równowadze. Na planecie Lythion piękna agentka spotka mnóstwo osobliwych istot i postaci, włącznie z Aniołami - ale przede wszystkim będzie musiała zmierzyć się z Duran Duranem i jego śmiercionośną maszyną rozkoszy.

"Barbarella" jest nieodrodną córką epoki, w której powstała. Pamiętny, naznaczony młodzieżową rewoltą rok 1968, w którym odbyła się premiera filmu, urasta tu rangi symbolu. W "Barbarelli" odbija się rewolucja seksualna późnych lat 60., triumf popartu, hipisowskie hasło "Make love, not war", a także estetyka filmowej Nowej Fali, której reprezentantem był reżyser ROGER VADIM. Film formalnie należy do gatunku science-fiction, ale dzielą go całe lata świetlne od bezpłciowej, skoncentrowanej na robotach, lotach kosmicznych i laserach fantastyki naukowej, jaka dominowała ówcześnie w kinie. "Barbarella" jest bowiem w istocie futurystyczną erotyczną fantazją - komiksową w formie i frywolną w treści, zrealizowaną w kapitalnych campowych dekoracjach. Osobną atrakcją jest olśniewająca Jane Fonda w powabnym kostiumie zaprojektowanym przez Paco Rabanne; otwierająca film sekwencja striptease'u aktorki w stanie nieważkości przeszła do historii jako najbardziej erotyczna scena w dziejach science-fiction.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...