Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BARBERSHOP 2: Z POWROTEM W INTERESIE

BARBERSHOP 2: Z POWROTEM W INTERESIE

Barbershop 2: Back in Business
komedia, USA, 2004, 102 min.
reżyseria: Kevin Rodney Sullivan
obsada: Cedric the Entertainer, Eve, Ice Cube, Leonard Earl Howze, Michael Ealy, Sean Patrick Thomas, Troy Garity
Premiera w Ale kino+: 5.07.2008 r.
4.00
343
4 głosy | 489 miejsce w rankingu

Kolejna część popularnej, niezależnej komedii z raperem Ice Cubem oraz występującą gościnnie Queen Latifah w obsadzie. Podobnie jak w pierwszym filmie z tej serii grupa fryzjerów strzyże klientów zaciekle dyskutując o kwestiach istotnych oraz udzielając bezcennych życiowych rad.

Cały skład - Eddie (Cedric the Entertainer), Jimmy (Sean Patrick Thomas), Terri (Eve), Isaac (Troy Garity), Ricky (Michael Ealy) i Dinka (Leonard Earl Howze) - nadal pracują w tradycyjnym, starym salonie fryzjerskim w południowej dzielnicy Chicago, urzędują przy tych samych fotelach i obcinają włosy tym samym klientom. Często odwiedza ich - głównie po to, by wymienić kilka ciętych uwag - Gina (Queen Latifah), stylistka z sąsiedniego, lokalnego salonu kosmetycznego. Właściciel zakładu fryzjerskiego Calvin Palmer (Ice Cube) marzy o utrzymaniu rodzinnego biznesu, który pewnego dnia przekazałby synowi. Niestety, interes jest zagrożony - nieopodal duża korporacja chce otworzyć centrum handlowe z eleganckim, nowoczesnym salonem fryzjerskim, podlegającym jednej z międzynarodowych sieci - Nappy Cuts. Calvin, z pomocą przyjaciół, musi ratować rodzinny interes przed bankructwem. Próbując różnych sposobów odkrywa, że najlepsza metoda, by zapewnić sobie przyszłość, to sięgnąć do swoich korzeni.

Podobnie jak w pierwszej części tej rozgadanej, niepoprawnej politycznie komedii, wszystko toczy się niczym w nigdy niekończącym się talk show, w którym wszyscy naraz są gospodarzami. I tak jak w talk show rozmawia się na każdy temat, począwszy od bieżących romansów, na wydarzeniach w światowej polityce kończąc. Większość gagów prezentuje Eddie - mruczący pod nosem pracownik o wątpliwych umiejętnościach fryzjerskich. Grający go Cedric the Entertainer to popularny amerykański komik, mający w swojej karierze tak różnorodne osiągnięcia jak rola w "Okrucieństwie nie do przyjęcia" braci Coen, użyczenie głosu postaci lemura Maurice'a w "Madagaskarze" oraz prowadzenie własnego programu rozrywkowego "Cedric the Entertainer Presents".

W filmie możemy też oglądać raperkę, Queen Latifah, która otrzymała nominację do Oscara za drugoplanową rolę w musicalu "Chicago". Jej kreacja w "Barbershop 2" stała się pierwowzorem głównej bohaterki filmu "Beauty Shop" w którym zagrała oczywiście Queen Latifah oraz Andie MacDowell.

Znajomości odtwórcy roli właściciela zakładu fryzjerskiego i zarazem jednego z producentów filmu Ice Cube'a, pozwoliły przyciągnąć do filmu jeszcze większą ilość osobistości świata rapu. Na ścieżkę dźwiękową "Barbershop 2" składają się kawałki najpopularniejszych amerykańskich raperów - Eminema i muzyków z Wu-Tang Clanu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...