Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Barbórka

Barbórka


obyczajowy, Polska, 2005, 68 min.
reżyseria: Maciej Pieprzyca
obsada: Grażyna Bułka, Iwona Sitkowska, Marcin Dorociński, Robert Talarczyk
Premiera w Ale kino+: 2.12.2014 r.
343
Barbórka

Nominowany do gdyńskich Złotych Lwów film Macieja Pieprzycy, autora m.in. głośnego "Chce się żyć". W jednej z głównych ról występuje Marcin Dorociński.

Grudzień. Zbliża się "Barbórka", święto patronki górników. Z tej okazji dyrektor kopalni (Leszek Piskorz) zaprasza popularnego aktora serialowego Jakuba Skowerskiego (Marcin Dorociński), aby swoją obecnością uświetnił obchody 4 grudnia. W ten oto sposób dochodzi do zderzenia dwóch zupełnie odmiennych światów - skromnych, zamkniętych w sobie i niechętnych zmianom Ślązaków oraz pewnych siebie, nastawionych na sukces ludzi show-biznesu. W jakiej atmosferze odbędą się uroczystości?

Film MACIEJA PIEPRZYCY, autora m.in. głośnego "Chce się żyć" (2013), wpisuje się w telewizyjny cykl "Święta polskie". Tworzy go, jak na razie, 13 filmów, których akcja rozgrywa się podczas jednego z kalendarzowych świąt. W skład cyklu wchodzą m.in. "Piekło niebo", "Cud purymowy", "Wszyscy święci".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...