Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. BARON NA ŚLUZIE

BARON NA ŚLUZIE

Le baron de l'ecluse
obyczajowy, Francja, 1960, 90 min.
reżyseria: Jean Delannoy
obsada: Blanchette Brunoy, Jean Gabin, Micheline Presle
Premiera w Ale kino+: 21.03.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 346 miejsce w rankingu

Baron Jarome Antoine (J. Gabin) spędza dużo czasu w kasynie, często przegrywa, lecz czasami uda mu się coś wygrać. Szczęście się do niego uśmiechnęło: wygrał 11 milionów i markiza Villamayor, który nie mając tyle gotówki daje mu w zastaw swój luksusowy jacht.

Jarome postanawia wyruszyć w romantyczny rejs jachtem wraz ze swoją byłą ukochaną, Perłą (M.. Presle). Początkowo podróż upływa w przyjaznej atmosferze, kiedy jednak jacht się zepsuł zaczęły się nieporozumienia. Nie mając ani grosza przy sobie nie stać ich było nawet na kawałek chleba. Głodni i zmęczeni przedłużającym się postojem na śluzie, postanowili szukać, każdy na własną rękę, rozwiązania tego problemu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...