Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Barton Fink

Barton Fink


dramat, USA/Wlk. Brytania, 1991, 111 min.
reżyseria: Joel Coen
obsada: John Goodman, John Turturro, Judy Davis, Michael Lerner
Premiera w Ale kino+: 7.12.2005 r.
5.00
343
10 głosy | 92 miejsce w rankingu
Barton Fink

Ameryka czasów Wielkiego Kryzysu lat 20. XX wieku. Barton Fink (John Turturro) jest młodym nowojorskim dramatopisarzem. Sukcesy sceniczne jego sztuk sprawiają, że zostaje zaproszony do Hollywood. Podejmuje go tajemniczy producent Charlie Meadows (John Goodman), który zleca mu napisanie scenariusza do filmu o walkach zapaśników.

Barton jest bardzo rozczarowany tym zamówieniem, ale przystępuje do pracy. Niestety jego wysiłki są bezowocne. Nie potrafi na ten temat nic napisać. Jego stres pogłębia fakt, że staje się więźniem w hotelowym pokoju. Meadows zamyka go w obskurnym wnętrzu grożąc, że będzie więziony dopóki nie napisze scenariusza. W końcu Barton zaczyna cierpieć na makabryczne wizje i dochodzi do wniosku, że jego zleceniodawca jest mordercą.

Laureaci czterech Oscarów bracia Coen (Joel - reżyseria, Ethan - produkcja i scenariusz) są twórcami tak głośnych filmów, jak "Big Lebowski", "Człowiek, którego nie było", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Prawdziwe męstwo" czy "Ladykillers". W gwiazdorskiej obsadzie "Bartona Finka" znaleźli się stali współpracownicy Coenów: John Turturro ("Ścieżka strachu", "Big Lebowski", "Dwóch gniewnych ludzi") i John Goodman ("Evan Wszechmogący", "The Hudsucker Proxy", "Big Lebowski", "Bracie, gdzie jesteś"). Partneruje im pamiętana ze "Sztuki zrywania", "Płynąc pod prąd" oraz "Mężowie i żony" Judy Davis. Film zdobył m. in. trzy nominacje do Oscara 1992, Złotą Palmę, nagrodę dla najlepszego aktora i reżysera w Cannes oraz nominację do Złotego Globu dla Johna Goodmana.

CINEKLUB W REŻYSERII BRACI COEN: CANAL+, czwartek 8 marca 2012, 23:30
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...