Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Barwy prawdy

Barwy prawdy

True Colors
dramat, USA, 1991, 111 min.
reżyseria: Herbert Ross
obsada: Imogen Stubbs, James Spader, John Cusack, Philip Bosco
Premiera w Ale kino+: 15.06.2011 r.
4.00
343
4 głosy | 553 miejsce w rankingu
Barwy prawdy
1
2

Film rozgrywający się w Stanach Zjednoczonych przełomu lat 80. i 90., w czasie błyskotliwych karier politycznych. W rolach głównych John Cusack i James Spader jako młodzi yuppies wystawieni na próbę przyjaźni.

Peter Burton (John Cusack) i Tim Gerrity (James Spader) są przyjaciółmi ze studiów prawniczych. Marzeniem obu jest polityczna kariera w Waszyngtonie, rożni ich jednak podejście do jej osiągnięcia. Pochodzący z nizin społecznych Peter nie zawaha się przed niczym, by tylko zrealizować swój cel. Tim - dobrze urodzony i związany uczuciowo z córką senatora - chce przede wszystkim pozostać wiernym sobie. Nie zauważa, że zazdroszczący mu koneksji kumpel powoli zaczyna przejmować jego pozycję. Gdy ich polityczne kariery nabierają tempa, niespodziewanie Peter i Tim staną po dwóch stronach barykady.

"Barwy prawdy" świetnie portretują atmosferę przełomu lat 80. i 90. - czasu błyskotliwych karier, zdeterminowanych yuppies i wyśrubowanych ambicji. W Stanach Zjednoczonych film ten uważany jest za jedną z najlepszych politycznych wiwisekcji lat. 90. Wówczas jednak przepadł, choćby w Oscarowym rozdaniu za sprawą głośnego "JFK" Oliviera Stone'a.
Reżyserem "Barw prawdy" jest HERBERT ROSS, znany z takich filmowych przebojów, jak "Zagraj to jeszcze raz, Sam" (ze scenariuszem Woody'ego Allena), czy "Stalowych magnolii" z Julią Roberts i z Dolly Parton.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...