Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Batman forever

Batman forever


przygodowy, USA/Wlk. Brytania, 1995, 121 min.
reżyseria: Joel Schumacher
obsada: Chris O'Donnell, Jim Carrey, Nicole Kidman, Pat Hingle, Tommy Lee Jones, Val Kilmer
Premiera w Ale kino+: 14.05.2011 r.
3.00
343
3 głosy | 707 miejsce w rankingu
Batman forever

Nominowany do trzech Oscarów film o obrońcy Gotham City, tym razem w reżyserii Joela Schumachera. W rolach głównych występują: Val Kilmer jako Batman, Jim Carrey jako Człowiek Zagadka i Tommy Lee Jones, który wcielił się w Dwie Twarze.

Gotham City w kłopotach po raz kolejny. Okaleczony były prokurator Harvey Dent przechodzi transformację w Dwie Twarze (Tommy Lee Jones) i terroryzuje miasto. Szalony naukowiec Edward Nygma (Jim Carrey) pracujący w Wayne Enterprises konstruuje urządzenie, które wykorzystując telewizję potrafi przejąć kontrolę nad widzem. Prezes Wayne Enterprises - Bruce Wayne (Val Kilmer) - nie akceptuje wynalazku jako potencjalnie niebezpiecznego, a urażony Nygma poprzysięga zemstę.

Docenione przez krytyków "Batman" (1989) i "Powrót Batmana" (1992) Tima Burtona pełne były mroku. Producent filmu doszedł do wniosku, że odstraszyło to rodziny z dziećmi i w efekcie spowodowało niezadowalające wyniki finansowe. Podjęto w związku z tym decyzję o zmianie reżysera dalszych części serii. Ofertę przyjął JOEL SCHUMACHER, autor m.in. "Upadku" (1993) i "Klienta" (1994), który zmienił estetykę i tonację filmów. Jego Gotham City rozświetlone jest kolorowymi neonami, a całość tworzy karnawałowy, cyrkowy klimat. "Batman Forever" różni się od wizji Burtona, jest bardziej pogodny, ale i porusza kwestię zagrożenia, jakie niesie uzależnienie od mediów.

Po tym, jak Michael Keaton odrzucił ofertę zagrania Batmana po raz kolejny, pod uwagę brano m.in. Johnny'ego Deppa i Ralpha Fiennesa. Ostatecznie angaż otrzymał Val Kilmer. Ciekawy duet tworzą też Tommy Lee Jones i Jim Carrey, którzy wcielili się w czarne charaktery. Schumacher wprowadził również postać Robina (Chris O'Donnell), który stał się postacią centralną następnego filmu serii, "Batman i Robin" (1997).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...